Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім харчових звичок з дитинства, що заважають схуднути

Сім харчових звичок з дитинства, що заважають схуднути

У сьогоднішньому огляді мова піде про дитячі звички в харчуванні, які заважають нам зберігати хорошу фізичну форму навіть у дорослому віці. Розбираємося, як позбутися цих звичок.
Всі наші харчові звички йдуть з дитинства. Навіть у свідомому віці ми дотримуємося того харчової поведінки, до якого нас привчили батьки. Безумовно, мода на здоровий спосіб життя і правильне харчування з часом, можливо, і внесли значні корективи, але не змінили образ думок.

В будь-якій складній життєвій ситуації ми відтворюємо дитячі звички, в тому числі і харчові, щоб знову відчути родинний затишок і захист. Хіба бабусині пиріжки з капустою не такі асоціації навівають?

Отже, давайте в сьогоднішньому огляді розглянемо, які ж харчові звички ми зберігаємо з самого дитинства і як сильно вони заважають нам тримати себе в хорошій фізичній формі у дорослому віці.
1. "Доїси всю порцію"

Хто з нас не чув у дитинстві: "Доїси всю кашу, інакше..." ? Страшилки були у кожного свої, але саме до цього часу ми втрачали контроль над власним тілом, з'їдаючи стільки, скільки, на думку дорослої людини, повинні були. Крім того, якщо з'їсти всю порцію не виходило, ми відчували почуття провини. Сукупність цих 2 факторів — з'їдати більше і відчувати себе винуватим — це база для серйозного харчового розладу в майбутньому.

Якщо ви впізнали в цій ситуації себе, то намагайтеся не повторювати помилок дитинства і є з невеликих тарілок. Так порція буде здаватися більше, насичення настане швидше, а в боротьбі з почуттям провини допоможе вміння насолоджуватися кожним шматочком приготованої страви.
2. "З'їж цукерку"

Ще одна фраза, якої дорослі люблять заспокоювати дитину, коли той чимось засмучений, або навпаки, використовувати улюблені дитячі ласощі в якості мотивації. Така харчова звичка закріплюється в нашій свідомості, і найчастіше, вже будучи дорослими, ми любимо побалувати себе десертом після важкого робочого дня.

Проте, з урахуванням напруженого темпу сучасного життя, люди не помічають, що щодня споживають занадто багато солодкого. Але обдурити організм все-таки можна. Спробуйте замінити цукерку або шоколадку на солодкий соковитий фрукт або невелику жменю горіхів. А якщо хочете вирішити проблему більш глобально, радимо регулярно займатися спортом малої і середньої інтенсивності. Саме такі заняття, згідно думки вчених, сприяють поліпшенню настрою і зниження рівня стресу.
3. Газована вода

В умовах досить серйозних продуктових обмежень радянського часу, газована вода з сиропом або пляшки з заповітними написами "Тархун" і "Дюшес" викликали у дітей справжній захват. Після Олімпіади-80 серед молоді стало модним купувати маленькі скляні пляшечки "Пепсі". Така звичка, безумовно, досить закріпилася швидко і зараз, в період абсолютної гастрономічного достатку, ми все ще вибираємо солодку газовану воду за звичкою.

Вже написано багато статей про шкоду таких напоїв, і якщо ви все ще не можете від них відмовитися, то радимо замінювати їх простий газованою водою. Вона, на жаль, теж не надто корисна для фігури, так як сприяє утворенню целюліту, проте в ній немає цукру, надлишки якого так люблять відкладатися на талії.
4. Попкорн

Це улюблене ласощі дитяче завжди асоціюється з сімейним походимо в кіно. І зараз, будучи дорослими, ви напевно насамперед перед початком сеансу купуєте собі порцію повітряної кукурудзи в солодкому чи солоному варіанті. Тим не менш, який би варіант ви не вибрали, середня порція містить не тільки велику кількість вуглеводів, але і жирів, адже саме в гарячому маслі кукурудза нагрівається і лопається.

Маленька порада тим, хто все-таки не готовий перервати зв'язок "кіно — попкорн": вибирайте найменшу порцію і по можливості не їжте це ласощі у другій половині дня. А якщо ви серйозно налаштовані змінити свої звички на благо здоров'я і стрункості, то замініть попкорн на маленькі морквини або невелику жменю горіхів.

5. Жувальна гумка

Ще одне улюблене дитяче розвага — жувальна гумка. У ранньому віці переваги віддавалися пластинок і подушечок з фруктовими і ягідними смаками, зараз же ми частіше вибираємо м'ятні, щоб освіжити дихання або навіть придушити відчуття голоду виникає протягом дня. Але з цим треба бути дуже уважним. По-перше, ненатуральний склад не здатний збагатити організм чимось корисним. По-друге, в процесі жування виділяється велика кількість шлункового соку, що особливо небезпечно, якщо ви довго нічого не їли. По-третє, коли ви викинете жувальну гумку, то відчуєте ще більший голод.

Щоб не відмовлятися від жувальної гумки зовсім, ми рекомендуємо використовувати її тільки після їжі — жуйте її не більше 10 хвилин, щоб очистити порожнину рота від залишків їжі і освіжити дихання.
6. Спадковість

Багато повні люди нарікають на спадковість і погані гени, доїдаючи при цьому бутерброд з сиром і ковбасою. Важко вірити в успіх і міняти свої харчові звички, якщо в магазині ми вибираємо ті ж продукти, що наші мами і бабусі, готуємо їх у тих же звичних поєднаннях, забуваючи при цьому, що наука про харчування не стоїть на місці. Пам'ятайте, що вплив генів на нашу фізичну форму становить не більше 25%, а решта — це харчування і фізична активність. Саме тому ми рекомендуємо поставити старі поварені книги на полицю і почати формувати нове харчову поведінку у відповідності з сучасними науковими дослідженнями у галузі живлення.

Безумовно, це надто широка галузь знань, щоб вивчити все за один день, але сконцентруйтеся спочатку на білках, жирах і вуглеводах, а головне — на їх правильному поєднанні в рамках одного прийому їжі. І максимально виключіть з раціону консервовані продукти та напівфабрикати, замінивши їх натуральними аналогами. Ці прості дії допоможуть вам на шляху відмови від старих і формування нових звичок у харчуванні.
7. Швидке харчування

Мережі ресторанів швидкого харчування, незважаючи на вже доведений шкода продуктів, які там пропонуються, продовжують своє тріумфальний хід по світу. Але якщо в дитинстві мало хто задумується про вплив їжі на організм, то в більш дорослому віці цей критерій повинен бути основоположним. Крім того, з'ївши картоплю фрі і гамбургер, запивши це солодким газованим напоєм або молочним коктейлем, діти продовжують активно рухатися, бігати і стрибати, чого не можна сказати про дорослих. Саме тому кожен такий прийом їжі неодмінно відкладеться у вигляді підшкірного жиру в області талії, стегон і живота, а також сповільнить обмін речовин.

У такому випадку ми вам радимо вибирати корисну альтернативу улюбленим стравам, приготувавши їх в домашніх умовах. Деякі ідеї можна знайти тут. Як хрусткого доповнення рекомендуємо використовувати свіжі овочі, наприклад, солодкий перець, селера або маленьку морквину.