Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сім популярних міфів про м'ясо

Дійсно вживання м'яса призводить до загибелі мікрофлори, розвитку діабету, раку, інфаркту, остеопорозу, ожиріння та інших захворювань? Чи це лише міфи? Пропонуємо розібратися разом.
Завзяті м'ясоїди не можуть уявити собі ні дня без доброї порції свинини, яловичини, баранини або птиці. Прихильники рослинної дієти дивляться на це з подивом і закликають подумати про своє здоров'я, адже на їх думку, зловживання м'ясом призводить до розвитку діабету, остеопорозу, загибель мікрофлори кишечника, раку, інсультів, інфарктів, ожиріння високого холестерину. Дійсно м'ясні продукти є бичем сучасного суспільства нарівні з алкоголем і нікотином?

Звичайно ж, фахівці в області охорони здоров'я не залишають без уваги це питання і проводять численні дослідження, спрямовані на те, щоб з'ясувати істину. У сьогоднішньому огляді ділимося міфами про м'ясі, які були науково спростовані.
1. М'ясо гниє в кишечнику

Деякі стверджують, що м'ясо не засвоюється належним чином і гниє в товстій кишці. Якщо трохи розібратися в тому, як відбувається процес травлення, швидко стане ясно, що це абсолютний нонсенс.

Коли ми їмо м'ясо, воно піддається дії кислоти і травних ферментів ще в шлунку. У тонкому кишечнику білки розщеплюються на амінокислоти, а жири — на жирні кислоти. Після цього, вони всмоктуються через стінки кишечника і потрапляють в кровотік. В результаті в товстому кишечнику не залишається нічого, що могло б там гнити.

А ось харчові волокна рослинних продуктів дійсно можуть там бродити, однак це, швидше, благотворний процес — адже так утворюється підгодівля для дружніх бактерій мікрофлори.

2. М'ясо містить велику кількість холестерину

Один з головних аргументів проти м'яса — це високий вміст у ньому насичених жирів і холестерину. Але вчені намагалися не залишити і цей міф без уваги. До якого ж висновку вони прийшли?

Отже, незважаючи на те що всі побоюються холестерину, він виконує життєво важливі функції в організмі. Холестерин знаходиться в кожній клітинній мембрані і використовується для виробництва гормонів. Печінка виробляє його у великій кількості. А коли ми отримуємо досить холестерину з їжі, печінка виробляє його в менших обсягах. При цьому загальний вміст холестерину в організмі залишається незмінним.

За результатами досліджень, приблизно у 70% людей наявність холестерину в раціоні надавало незначне
вплив на рівень холестерину в крові. Таким чином, можна говорити, що м'ясо дійсно багата насиченими жирами і холестерином, однак це не є причиною для занепокоєння.
3. М'ясо є причиною інфарктів та діабету 2 типу

Як не дивно, м'ясо часто звинувачують у виникненні таких поширених сьогодні недуг, як діабет 2 типу та інфаркт. Але фахівці радять нам не судити м'ясо так категорично.

У великому дослідженні, опублікованому в 2010 році, учені об'єднали дані з 20 тестувань, які пройшли в загальній складності 1 218 380 осіб. Отже... Вони не знайшли жодної зв'язку між споживанням непереробленого червоного м'яса і хворобами серця або діабет.

Ще одне важливе дослідження, проведене в Європі і включало 448 568 людина, не виявило ніякого взаємозв'язку між непереробленим м'ясом і цими хворобами. Тим не менш обидва ці дослідження встановили значне збільшення ризику для людей, які активно вживали перероблені види м'яса: ковбаси, нарізки і інші схожі продукти. З цієї причини дуже важливо бачити відмінність між різними видами м'яса і віддати перевагу натуральному м'ясу.

4. Червоне м'ясо викликає рак

Одне з поширених переконань свідчить, що зловживання червоним м'ясом призводить до розвитку раку. Вчені погоджуються, що великої кількості переробленого м'яса дійсно може призвести до підвищення ризику утворення раку, особливо раку товстої кишки. Але коли мова йде про правильно приготоване якісне червоне м'ясо, не все так однозначно.

Хоча за деякими даними необроблене червоне м'ясо може підвищити ризик розвитку раку, оглядові дослідження, що включають дані багатьох тестів, показують трохи іншу іншу картину. За їх результатами було встановлено, що ефект багато в чому залежить від способу приготування м'яса. В процесі пережарювання будь-яких продуктів можуть утворюватися шкідливі канцерогенні сполуки, і це вірно не тільки для м'яса. Тому намагайтеся вибирати більш щадні методи обробки продуктів.
5. М'ясо шкідливо для кісток

Багато людей вважають, що білок погано впливає на кістки, і може призвести до розвитку остеопорозу. В теорії білок збільшує кислотність організму, внаслідок чого кальцій буквально вимивається з кісток. Однак є підтвердження, що це лише короткостроковий ефект.

Дослідження, проведені фахівцями з університету в Коннектикуті, кажуть, що на насправді вживання білка в довгостроковій перспективі лише позитивно впливає на стан кісткової тканини: білкова дієта призводить до підвищення її щільності та зниження ризику розвитку остеопорозу і переломів у старості.

6. Від м'яса товстіють

Може здатися, що цей вислів дійсно має сенс, тому що більшість видів м'яса відрізняється високим вмістом жиру і калорій. Тим не менш м'ясо є одним з кращих джерел білка в біодоступність формі, а адже саме цей компонент найбільше необхідний під час дієти.

Дослідження показують, що білкові дієти допомагають розігнати метаболізм, а фахівці з Гарвардської школи громадського здоров'я прийшли до висновків, що при збільшенні споживання білка ви автоматично починаєте є менше. Вчені з Університету медицини у Вашингтоні підтверджують, що щоденне вживання білкових продуктів дозволяє скоротити сумарну кількість з'їдених калорій на 100-200 в день. В результаті ви повноцінно харчуєтеся, і при цьому худнете.

7. Людський організм не пристосований є м'ясо

Прихильники рослинної дієти стверджують, що людина від природи є травоїдною, як і наші предки-примати. Тобто, організм не запрограмований на те, щоб харчуватися м'ясом. Але деякі дослідження говорять про інше.

Будова нашої травної системи відображає, швидше, генетичну адаптацію до всеїдною дієті з вживанням продуктів тваринного походження в якості основного джерела калорій. Наприклад, в нашому шлунку багато соляної кислоти, необхідної для розщеплення білка. А за співвідношенням довжини кишечника до довжини тіла без кінцівок, людина займає проміжне положення між хижаками та травоїдними, що теж відображає пристосованість до всеядному раціону харчування.