Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять самих іменитих кухарів сучасності, які ви повинні знати

Десять самих іменитих кухарів сучасності, які ви повинні знати

Хто сьогодні найбільш відомі та імениті шеф-кухаря, чому до них прийшло всенародне визнання, а також якими реальними досягненнями вони володіють — читайте в сьогоднішньому огляді.
У наші дні телебачення вивело кухарська справа абсолютно на новий рівень. Ціла плеяда "зоряних шефів" розповідає нам з телеекранів, як правильно збивати білки або готувати домашню лазанью. Рецепти цих талановитих майстрів розлітаються в інтернеті, як гарячі пиріжки на морозі, а про куховарських книгах їх авторства прямо-таки мріють і початківці, і досвідчені кулінари.

Давайте подивимося, хто сьогодні найбільш відомі та імениті шеф-кухаря, чому до них прийшло всенародне визнання і якими реальними досягненнями вони володіють.
1. Вольфганг Пак / Wolfgang Puck

Найзнаменитіший австрійський шеф-кухар, ресторатор, бізнесмен, іноді знімається в кіно і на телебаченні. Сьогодні він володіє цілою корпорацією, яка носить його ім'я, в яку входить 21 ресторан, бізнес в області кейтерингу, мережа експрес-кафе, бренди кухонної техніки, продуктів харчування і поварені книги. За скромними оцінками, ця імперія стоїть більш ніж 500 мільйонів доларів.
2. Джеймі Олівер / Jamie Oliver

Хтось за незнання скаже, що Джеймі Олівер — це просто як "англійська Андрій Макаревич" з телепередачею "Смак". А між тим цей "голий кухар" входить в число найбагатших британців сучасності, веде свої численні телепередачі, випустив 16 куховарських книг, володіє 28 італійськими ресторанами по всьому світу і надає найцінніше вплив на кухні Великобританії та США, популяризуючи ідеї здорового харчування.
3. Гордон Рамзі / Gordon Ramsay

"Цей "Наполеон" настільки не пропечена, що завоював півкухні", — вимовляє Гордон Рамзі своїм учням і вирушає здобувати чергову мішленівську зірку. Цей титулований британський шеф-кухар шотландського походження відомий своїм непохитним характером, перфекціонізмом і почуттям гумору, які він проявляє під час популярних кулінарних шоу на радість шанувальникам. Критики теж цінують його завзятість — за роки кар'єри Гордон добився аж 16 тих самих мішленівських зірок для ресторанів, біля керма яких він стояв. Так тримати!
4. Хестон Блюменталь / Heston Blumenthal

Цей англійська шеф-кухар найбільше прославився своїми науковими знаннями в області приготування їжі. Він сміливо експериментує з поєднаннями смаків і творить шедеври молекулярної гастрономії — чого варто тільки морозиво зі смаком яєчні з беконом. На сьогоднішній день він володіє 4-ма ресторанами, випускає поварені книги і знімається в телевізійних шоу.
5. Найджел Лоусон / Nigella Lawson

Насправді, Найджел Лоусон не є кваліфікованим кухарем, зате має ступінь Оксфордського університету в галузі філології. Саме майстерне володіння словом і щира любов до кулінарії зробили її знаменитою — перша книга Найджелы "Як правильно їсти" розійшлася по всьому світу величезним накладом 6 мільйонів примірників. А її друга книга "Як стати домашньою богинею" і зовсім виграла британську книжкову премію.
6. Эмерил Лагасс / Emeril Lagasse

Эмерил Лагасс побудував цілу кулінарну імперію, яку оцінюють в 70 мільйонів доларів. Вона включає в себе кілька ресторанів, поварені книги, бренд кухонного посуду, товари бакалії і навіть благодійний фонд. Эмерила називають також творцем "Нью-Орлеанской кухні", що об'єднала традиційну американську кухню з гавайської і паназійської.
7. Гай Фірі / Guy Fieri

Гай Фірі, відомий головним чином своїми телесеріалом на каналі Food Network, також є співвласником кількох ресторанів в Каліфорнії, опублікував 2 книги, що стали бестселерами, і за скромними оцінками, володіє капіталом у 8 мільйонів доларів. Досить непогано для людини, яка ніколи спеціально не навчався ні кулінарного, ні ресторанній справі.
8. Марко П'єр Уайт / Marco Pierre White

У віці 33 років Марко П'єр Уайт, до того часу вже іменитий британський шеф-кухар, став наймолодшим шеф-кухарем, коли-небудь нагородженим 3 зірками Мішлен. Саме він колись учив Гордона Рамзі, Хестона Блюменталя та інших чудових майстрів кухарської справи, за що отримав звання "хрещеного батька" британської сучасної кухні.
9. Ентоні Бурден / Anthony Bourdain

Цей американський шеф-кухар відомий як ведучий телепрограм на каналі Travel Channel, в яких він подорожує по всьому світу і пробує екзотичні страви місцевих кухонь. Крім того, він видав популярну книгу "Про їжу: строго конфіденційно", а до цього протягом багатьох років був шеф-кухарем іменитих ресторанів, у тому числі і Brasserie Les Halles в Нью-Йорку.
10. Джулія Чайлд / Julia Child

Джулія стала першим зоряним шеф-кухарем в США ще в далекому 1963 році, хоча сама вона ніколи не вважала себе шефом. Її вплив на американську кулінарну культуру незаперечно — саме їй приписують популяризацію французьких страв. Її телевізійна кар'єра стартувала у віці 52 років, принісши їй народну славу і визнання.