Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять видів солі, які точно треба спробувати

Десять видів солі, які точно треба спробувати

Крім кухонної солі існують і інші варіанти: кам'яна, морська, гімалайська. Яку сіль варто спробувати, щоб урізноманітнити свій раціон, читайте в новому огляді.
Кухонна сіль — це найпопулярніший і найбільш поширений вид солі, який можна зустріти практично на кожній кухні. Між тим є й інші варіанти. Всі вони відрізняються один від одного: за смаком, розміром, формою, кольором, ступеня солоності.

залежно від способу видобутку сіль або мелють, або просівають. Як наслідок, кожен вид солі володіє своїми корисними властивостями і характеристиками.

Пропонуємо 10 незвичайних видів солі, які варто спробувати, щоб урізноманітнити свій раціон і змусити страви заграти по-новому.
1. Кухонна сіль

Почнемо, мабуть, з самої звичної для російського споживача солі. Кухонна або, як її ще називають, харчова сіль, як правило, має кам'яне або осадове походження. Другий варіант кращий. Виходить він шляхом неодноразового перекристалізації розсолу.

Харчова сіль є однією з найдешевших. Серед очевидних плюсів — це можливість точно дозувати кількість необхідної для конкретного блюда солі. Пов'язано це з тим, що поварена сіль має чистий солоний смак. Однак це може бути і недоліком: такий смак одночасно може здатися плоским і одновимірним.

2. Кошерна сіль

Кошерна сіль дуже схожа на кухонну, але відрізняється від неї цілим рядом якостей. Наприклад, зовнішнім виглядом. Гранули кошерної солі крупніше. Справа в особливому процесі випарювання. Завдяки великому розміру, кошерну сіль простіше відчувати пальцями і, відповідно, заміряти необхідну кількість. На професійних кухнях Америки її навіть визнали промисловим стандартом.

Ця сіль отримала свою назву невипадково. Саме кошерна сіль використовується для кошерования м'яса, що означає процес натирання туші для видалення з неї залишків крові.
3. Fleur de sel

Fleur de sel — це, по суті, квіти солі або сіль у вигляді пластівців. В Європі вона популярна як серед професійних шеф-кухарів, так і серед звичайних жителів, які люблять готувати і експериментувати з новими продуктами. Не існує універсальної fleur de sel — така сіль може відрізнятися за формою, вологості, ступеня солоності.

Простіше кажучи, це сіль, яка росте на краях соляних ванн, в процесі повільного випаровування води обростаючих красивими наростами. Це і є fleur de sel. Правда, з одного і того ж наросту можна отримати як пластівці, так і кам'яну сіль, тому важливо збирати її в певній стадії зростання.

4. Кам'яна сіль

Кам'яна сіль — це мінеральна форма кухонної солі. Під це визначення підходить велика кількість видів, у тому числі і кухонна сіль, видобута шахтенным способом. За кольором вона зазвичай біла, але в деяких випадках може мати сіруватий або жовтуватий відтінок.

найвідоміші приклади цього виду — це іранська блакитна сіль кухонна кам'яна сіль помелу №1. Деякі зразки кам'яної солі мають настільки яскравими домішками, що їх виділяють в окремий вид. Наприклад, гімалайська сіль.
5. Maldon

По суті, Maldon належить до виду fleur de sel. Однак смакові якості і характеристики дозволили їй виділитися в окремий вид солі. Назва ця сіль отримала в честь району Молдон, який знаходиться на південно-сході графства Ессекс у Великобританії.

Молдонская сіль відрізняється від звичайної fleur de sel тим, що її кристали більші й досягають приблизно 1 см в ширину. Трохи інший у неї і смак — він ніжніший. Завдяки цій якості молдонская сіль відмінно доповнює страви на фінальних стадіях приготування.

6. Морська сіль

Існує безліч видів морської солі. Такий широкий вибір обумовлений її походженням. До речі, кожен вид морської солі відрізняється за своїм складом, адже хімічний профіль морів різний. Морська сіль вважається більш корисною, ніж кам'яна. Якщо її кристали здаються вам великими, то можна перемолоти їх у домашніх умовах.

Основна цінність морської солі полягає в тому, що вона представлена великою різноманітністю смаків і славиться наявністю різних домішок. Все це пояснює той факт, що морська сіль володіє масою тонких смакових нюансів і прикрашає практично будь-яку страву.
7. Чорна гімалайська сіль

Чорна гімалайська сіль є продуктом вулканічного походження. Її активно видобувають в Гімалаях, Непалі та Індії. Чорна гімалайська сіль містить у своєму складі сульфіт заліза, який відповідає за її темно-коричнево-фіолетовий колір. Особливо до душі ця сіль прихильникам аюрведи — давньої індійської медицини. Вважається, що вона очищає організм, сприяє омолодженню і покращує циркуляцію крові.

Незважаючи на те що чорна гімалайська сіль і виглядає красиво, і за смаковими якостями нітрохи не поступається своїм побратимам, її запах для носа європейського типу занадто різкий.

8. Гімалайська рожева сіль

гімалайська Рожева сіль володіє красивим ніжно-кораловим кольором. Це мінеральна сіль крупного помелу. Її рожевий колір обумовлений наявністю в складі цієї солі домішок хлористого калію і оксиду заліза. В цілому в рожевої солі міститься близько 5% всіляких домішок. Добувають її в основному в Гімалаях, Індії та Пакистані.

Її можна використовувати не тільки на фінальних стадіях готування для додання страві закінченого смаку, але і для прикраси. Перемолоти рожеву гімалайську сіль з легкістю можна в ручний млині. До речі, вона полюбилася не тільки шефам модних ресторанів, але і дизайнерам — гімалайську сіль часто використовують для декорування інтер'єру.
9. Рожева гавайська сіль

Є й інша рожева сіль, яка заслуговує уваги широкої громадськості. Це рожева гавайська сіль. За походженням вона є осадової. В даний час її активно збирають у Каліфорнії, а не на Гаваях. Включення глини надають гавайської солі яскравий рожево-коричневий колір.

Рожева гавайська сіль дуже красива, тому її часто використовують для прикраси блюд і декорування столу. Звичайно, це не єдина її заслуга. Рожева гавайська сіль ще й дуже корисна — вона насичена солями і мікроелементами.

10. Ароматизовані види солі

Існує також безліч ароматичних солей — всі вони зроблені людиною. Основні функції ароматичних солей складаються в тому, щоб надати страві солоний смак і ароматизувати його. Добавки можуть бути будь — якими- це і прянощі, і квіти, і спеції, і трави, і ягоди, а в деяких випадках навіть вино.