Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять цікавих фактів про рожевому вини

Десять цікавих фактів про рожевому вини

Рожеві вина досить легко п'ються і підходять практично під будь-яку страву. У нашому огляді – все найцікавіше про цей напій.
Рожеве вино або троянді міцно асоціюється з богемним стилем життя. Слід сказати, що не дарма. Про це говорить, наприклад, широкий асортимент смаків і відтінків, які характерні для цього вина. Так, сомельє виділяють десятки типів колірних характеристик. Це очі куріпки, ніжно оранжево-рожевий, малиновий, блідо-рубіновий, маргаритковый і навіть стегна переляканою німфи.

Рожеві вина досить легко п'ються і підходять практично під будь-яку страву. Вони славляться ароматом полуниці, грейпфрута, малини, червоної смородини, мигдалю, липи і в окремих випадках навіть скошеного сіна.

Ми вибрали для вас 10 цікавих фактів про троянду, які обов'язково варто знати.
1. Рожеве вино виробляють в усіх виноробних регіонах

Розі виготовляються в усіх виноробних регіонах. Це Франція, Іспанія, Італія, США, Аргентина, Чилі, Австралія. Чемпіоном у цій справі є Франція. А точніше, французький регіон Прованс, на частку якого припадає 1/3 світового виробництва рожевого вина.

2. Рожеве вино — це щось середнє між червоним і білим вином

Рожеве вино — це по суті проміжний сорт між білим і червоним вином. Якщо бути точніше, то розі виготовляють з червоних сортів винограду, але за технологією, яка притаманна білим винам. Найпопулярніший спосіб приготування — це настоянка на шкірці від червоного винограду. А самі якісні і дорогі вина виходять методом "кровопускання". Він полягає в тому, що сік з винограду, вичавлений під його власною вагою, настоюється в тому ж чані.
3. Для виготовлення розі можна використовувати будь-який сорт винограду

Немає ніякого спеціального сорту винограду, з якого виготовляють рожеве вино. В основному беруть будь-який сорт червоного винограду, до складу якого входять фарбувальні речовини. Наприклад, у Франції охоче використовують піно нуар.

4. Бред Пітт і Анджеліна Джолі виготовляють власне розі

Розі — це легкий і вишуканий напій, який завоював любов великої кількості людей. Зірки з світовим ім'ям, також не залишилися байдужими до рожевого вина, включаючи саму популярну голлівудську пару — Бреда Пітта і Анджеліну Джолі. Сорт Miraval, у виробництво якого вони вклалися, у 2012 році посів перше місце серед сотні кращих вин.
5. Рожеве вино підходить до будь-яких страв

На відміну від червоного і білого вина, троянді може скласти відмінну компанію практично будь-якої страви. Не слухайте вибагливих сомельє. Розе цілком може підійти як до м'яса, так і до риби. Найбільш вдале поєднання — це троянді і легкі закуски.

6. Рожеве вино готується з дуже складною технологією

Готувати рожеве вино — це не просто довго і важко, але і дорого. Технології його виготовлення дуже схожі з білим вином. Однак крім основних стадій — тиражу, ремюажа, дегоржажа, дозажа і элеважа — є ще й додаткові етапи, які має пройти рожеве вино, перш ніж їм наповнять келихи. Необхідно також додати червоне вино з піно нуара або настоянку з білого соку на шкірці цього сорту.
7. Рожеве вино не легше, ніж червоне і біле

Вважається, що рожеве вино набагато легше, ніж червоне і біле, і тому пити його можна практично в необмежених кількостях. Це не так. Алкоголь залишається алкоголем незалежно від кольору напою. Рожеве вино володіє більш вишуканими і підбадьорливими нотками, які і відрізняють його від побратимів.

8. Рожеве вино — це напій не тільки для дівчаток

Відкиньте стереотипи, згідно з якими, рожеве вино можуть пити тільки представниці прекрасної статі. Троянди — це зовсім не жіночий напій, а вино з цікавим вишуканим смаком, яке без жодних докорів сумління можуть оцінити і чоловіки. В Європі серйозно підійшли до цього питання. Мужні хлопці запустили кампанію "Real men drink pink", назва якої говорить сама за себе.
9. Рожеве вино добре підходить для літа

Розі під силу ефективно втамовувати спрагу. Саме тому рожеве вино ідеально підходить для літа. Вечірки проходять на відкритому повітрі, а пити міцні міцні напої зовсім не хочеться. Рятує бадьорить троянді, яке ще і відмінно підходить до легких закусок.

10. Важливо правильно вибирати келихи для троянді

Для насичених іспанських вин краще всього вибирати закритий келих "тюльпан". Прованські і бургундські вина слід пити з вдосконаленою версією келихів для шампанського, які трохи ширше класичного. Хоча в принципі, пити розі можна з будь-якого посуду. Особливих правил тут немає. Тим більше що в процесі спекотної літньої вечірки іноді так хочеться побути богемою і сьорбнути рожевого вина прямо з пляшки.
За матеріалами порталу it's My Wine (itsmywine.ru)