Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Десять чудових приводів використовувати в раціоні насіння льону

Десять чудових приводів використовувати в раціоні насіння льону


Насіння льону останнім часом стали відомі по всьому світові як надзвичайно корисний і потужний суперфуд. Підвищення такої популярності створило ажіотаж в харчовій промисловості. В даний час налічується більше 300 продуктів харчування, які містять насіння льону.

Фахівці рекомендують вживати від 1 до 2 ложок подрібненого насіння в день. Їх основними компонентами, що сприяють зміцненню здоров'я, є омега-3 жирні кислоти, лігнани, білок і різні мікроелементи. Ці компоненти в комплексі забезпечують ряд переваг для здоров'я.

Лляне насіння є важливим джерелом антиоксидантів, які мають антиканцерогенні, антивірусні та антибактеріальні властивості. Крім цього є ще 10 причин, чому варто включити в свій раціон цей суперфуд.


1. Лляні насіння знижує холестерин

Холестерин призводить до розвитку атеросклерозу, підвищує ризик серцево-судинних захворювань, інфаркту або інсульту, але лігнани, які містяться в насінні льону, володіють захисним ефектом і зменшують рівень холестерину. Останні наукові дослідження довели, що регулярне споживання насіння льону знижує рівень холестерину на 10%.

2. Запобігають діабет і стабілізує рівень цукру в крові

Льон дуже корисний для діабетиків, так як його насіння знижують рівень цукру в крові, що було доведено не раз. Особливо ефективна така профілактика при діабеті II типу. Щоденне вживання лляного насіння покращує глікемічний контроль у огрядних чоловіків.


3. Багаті клітковиною

Насіння льону багате нерозчинними і розчинними волокнами. Клітковина є функціональним продуктом підвищеної біологічної цінності для нашого організму. Вона збільшує в'язкість вмісту кишечника, допомагає запобігти серцеві захворювання.

4. Допомагають при схудненні

Насіння льону позбавляють організм від зайвих шлаків і шкідливих речовин. Льон сприяє зниженню апетиту. Його насіння, набухаючи в шлунку, створюють ефект ситості і таким чином допомагають не з'їсти зайвого. Вживайте регулярно, якщо боріться із зайвою вагою.


  5. Покращують роботу травної системи

  Насіння льону володіють м'яким проносним ефектом і при цьому не завдають ніякої шкоди роботі кишечника. Завдяки цьому покращується обмін речовин і процес травлення проходить набагато ефективніше. Поживні волокна, що містяться в насінні льону, мають важливе значення для нормального функціонування травної системи.

  6. Запобігають серцево-судинні захворювання

  Омега-3 жирні кислоти і лігнани, що містяться в насінні льону, надають сприятливий вплив на серцево-судинну систему, регулюють частоту серцевих скорочень і допомагають знизити ризик розвитку аритмій. Вони допомагають підтримувати хорошу циркуляцію крові, знижують агрегацію тромбоцитів.


  7. Запобігають пухлини

  Лігнани, які містяться в насінні льону, можуть здійснювати блокування проліферації пухлинних клітин. Багато досліджень показали низький рівень пухлин у лабораторних тварин, в раціоні яких були омега-3 жирні кислоти лляного насіння. Цей тип жиру має можливість запобігти запальні процеси, які беруть участь у розвитку пухлинних клітин.

  8. Добре впливають на шкіру

  Лляне насіння відоме своїми протизапальними властивостями. Це означає, що подразнення шкіри, запалення тканин і почервоніння можуть бути зведені до мінімуму. Крім того, завдяки лляним насінням зменшуються шкірні висипання. Омега-3 жирні кислоти збільшують швидкість, з якою гояться шкірні рани.


  9. Корисні для волосся

  Лляні насіння багаті поживними речовинами, які необхідні для росту волосся. Добова доза насіння льону може зробити ваші волосся здоровими, яскравими і сильними. Протизапальні властивості насіння льону зменшують виникнення багатьох проблем. Насіння стимулюють вироблення шкірного сала в шкірі голови, запобігаючи лущення і лупа.

  10. Не містять глютен

  Лляні насіння має легкий горіховий смак. Використовувати в своєму раціоні цей продукт можна по-різному. Насіння додають в каші, в смузі та в інші страви. З них роблять лляну борошно, яке використовують для приготування різних десертів. Це відмінний варіант для тих, хто дотримується безглютенової дієти.