Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як зробити формочки для маффінів з пергаментного паперу

Як зробити формочки для маффінів з пергаментного паперу


Ароматні мафіни, кекси "з родзинкою", мініатюрні капкейки – найулюбленіша випічка багатьох ласунів. Проте як не старайся, вони так і норовлять прилипнути до форми для випічки і без спеціальних паперових чашок не обійтися. Адже їх можна купити далеко не у всіх магазинах, та й просто не виявитися під рукою в момент, коли нахлинуло кулінарне творчість. Як же бути?

Ви паніці не піддавайтеся: до тих пір, поки у вас є на кухні рулон пергаментного паперу, вам більше не потрібно турбуватися про цю проблему. Тим більше коли формочки для мафінів, які ми пропонуємо вам зробити самостійно, такі гарні!

Кекси і капкейки, приготовані в цих паперових формочках, стануть не тільки окрасою столу, але й стануть у нагоді, коли треба сказати "спасибі" в солодкому вигляді комусь особливому. Невелика підказка: для більшого ефекту ніхто не повинен знати, наскільки легко їх насправді зробити самому. А наш сьогоднішній огляд з докладною покроковою інструкцією наблизить вас до ще одного кулінарного шедевру. За справу!


Нам знадобиться:

  • Форма для випікання маффінів
  • Маленька металева або скляна банка
  • Пергаментний бумага
  • Линейка
  • Карандаш
  • Ножницы
  • Ластик

Спосіб виготовлення:

Першим ділом потрібно знайти невелику металеву або скляну банку, яка буде відповідати по діаметру дна форми для мафінів. Припустимо, якщо вона буде трохи більше або менше.


Потім за допомогою лінійки і олівця вичертите на пергаменті, а потім наріжте ножицями смуги шириною 12-13 сантиметрів для стандартних форм і 15 сантиметрів для більш великих. Олівцеві лінії можна потім стерти звичайною гумкою.


По всій ширині смуг нанесіть олівцем зарубки, відмірюючи таким чином відрізки в аналогічні 12-15 сантиметрів, а потім наріжте пергамент на квадрати. Переконайтеся, що папери достатньо для всіх формочок.


Помістіть квадрат пергаменту по центру над обраною банкою, а потім щільно обтисніть руками, загинаючи краї квадратів донизу. Формочка готова! Проробіть аналогічну процедуру з кожним квадратом.


Розкладіть пергаментні формочки в обрану форму для випічки і за бажанням злегка промаслите кожну зсередини. Це допоможе вберегти мафіни від пригорання і прилипання — особливо якщо тісто містить багато фруктів або ягід.


Заповніть паперові формочки тестом. Оскільки тісто для кексів зазвичай рідке, простіше всього це буде зробити за допомогою кондитерського мішка. Якщо ви викладаєте тісто ложкою, то допомагайте собі пальцями, розгинаючи паперові краю.


Відправте мафіни в духовку випікатися, дайте їм трохи охолонути і очистіть від краю паперу плям і патьоків тіста, просто відокремлюючи їх пальцями.


Потім акуратно вийміть мафіни з форми для випічки, тримаючись за паперові краю. При бажанні кожен кекс можна обв'язати симпатичним бантом з мотузки або кольорової стрічки.