Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Десять вагомих причин любити какао


Какао — це продукт первинної переробки какао-бобів. Залежно від способу обробки можна отримати какао у вигляді порошку, пасти або так званого какао тертого, а також у вигляді подрібнених какао-бобів, відомих на заході під назвою "нибсы". В якій би формі ви не вибрали какао, його корисні властивості для нашого організму важко недооцінити.

За результатами досліджень живе, необжаренное какао містить понад 300 життєво важливих антиоксидантів, вітамінів і мінералів. Ось чому какао часто називають "суперфудом". Какао підвищує наш настрій, знижує рівень холестерину, покращує стан шкіри і сприяє збереженню нашої молодості. Не привід це купити собі пачку якісного какао, минулого мінімальну термообробку, і насолоджуватися напоями та десертами на його основі?

Ми підготували список з 10 найбільш цінних бонусів регулярного вживання какао для нашого здоров'я.


Містить багато антиоксидантів

І це не просто "багато" — какао гордо тримає титул чемпіона за вмістом антиоксидантів серед всіх продуктів. Так, какао-порошок, наприклад, містить 95500 мікромоль на 100 грамів, той час як вміст антиоксидантів в дробленому какао значно нижче, але все одно вражає — 62100 мікромоль на 100 грамів. Багато антиоксидантів, присутніх в какао, є флавоноїдами. Як і всі антиоксиданти, флавоноїди беруть безпосередню участь у запобіганні пошкодження клітин вільними радикалами, захищаючи від передчасного старіння.

Допомагає серцю

Прихопило серце? В якості профілактичного і цілющою заходи просто заваріть собі склянку какао. Флавоноїди, що містяться в какао, несуть з собою безліч позитивних ефектів, пов'язаних з роботою серця. На думку фахівців в області кардіології, ці сполуки здатні знизити артеріальний тиск, рівень "поганого" холестерину LDL, а також зменшити загальний ризик виникнення серцевих захворювань.


Знижує кров'яний тиск

За результатами численних досліджень з'єднання в какао можуть допомогти знизити артеріальний тиск, надаючи значну допомогу у зниженні ризиків, пов'язаних з серцево-судинними захворюваннями. Підвищений кров'яний тиск є основною причиною серцево-судинних захворювань. Какао надає ефект, аналогічний "аварійного ремонту" стінок судин, що може допомогти запобігти збитку від циркуляції крові.

Знижує тягу до солодкого

Звучить парадоксально, проте один аромат какао здатний зменшити тягу до інших солодощів: він має багатий, насичує аромат, здатний принести задоволення одним лише своїм запахом. Наприклад, фахівці дослідного центру Foundation.In вважають, що аромат какао активує ті ж медіатори в мозку, що і при поїданні шоколаду. Використовуйте трюк дієтологів і замість того, щоб спустошити всі солодкі запаси, просто вдихніть аромат какао з пачки.


Допомагає красу шкіри

За поширеній помилці, саме шоколад був причиною різних шкірних недуг, хоча в реальності все якраз навпаки. Так, щоденне вживання напоїв, що містять якісне какао, протягом 12 тижнів здатне покращити текстуру шкіри. А що міститься в какао біофлавоноїд епікатехін збільшує приплив крові до шкіри, що здатне посилити харчування і постачання шкіри киснем. Всі ці фактори дуже важливі для здоров'я нашої шкіри.

Підвищує настрій

Какао здатне "ощасливити" не тільки смакові рецептори, але і наш настрій в цілому. Якісний порошок какао містить більше 300 сполук, багато з яких мають позитивний ефект на хімію мозку. Деякі з них здатні підвищити рівень ендорфіну і серотоніну — гормонів, які відповідають за гарний настрій. Тому не відмовляйте собі в чашці гарячого какао або плитки шоколаду, коли на душі збираються хмари.


Підвищує чутливість до інсуліну

Вважається, що регулярне вживання какао також здатне скоротити фактори ризику для виникнення діабету, який часто сприяє виникненню серцево-судинних захворювань. Крім того, було відзначено, що у людей, які вживали багате флавоніди какао, знизилася стійкість до гормону інсуліну, що допомагає регулювати рівень цукру в крові, у порівнянні з іншою контрольною групою, не яка вживала какао.

Усуває кашель

А чи знаєте ви, що какао здатне лікувати кашель? На думку фахівців, теобромін, який міститься в какао, здатний усувати кашель ефективніше кодеїну та інших аптечних препаратів. Дуже хороші ліки від застарілого кашлю без побічних ефектів — це склянка теплого какао з додаванням какао-масла. Насправді, за результатами британських досліджень, кодеїн був лише ненабагато ефективніше плацебо.


Вирівнює метаболізм

Виявляється, брак антиоксидантів — це не просто порожні слова. Щоденне недоотримання достатньої кількості антиоксидантів може мати небезпечні наслідки для здоров'я. Так, за результатами досліджень, проведених у Швейцарії в 2009 році, вчені виявили таку закономірність: регулярне вживання какао протягом 2 тижнів допомогло знизити рівень гормону стресу кортизолу, помітно поліпшило швидкість обміну речовин і навіть стан кишкової мікрофлори.

Захищає від токсинів

Завдяки змістом потужних антиоксидантів какао може відновити збиток, завданий нашим клітин вільними радикалами, а також допомагає знизити ризик виникнення деяких видів раку. Насправді, какао містить набагато більше антиоксидантів за порівняно з розкрученими ягоди асаї, годжи і чорницею. У перерахунку на сирій вага, антиоксиданти складають приблизно 10% від маси какао.