Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Шість типових помилок при приготуванні смузі та соків

Шість типових помилок при приготуванні смузі та соків


Фруктові та овочеві смузі для багатьох вже стали ідеальним рішенням для швидкого сніданку, способом отримати заряд бадьорості в середині дня або рятівним рецептом від похмілля.

Смузі можна умовно розділити на дві категорії: соки, в яких овочі перемішані разом з фруктами, і фруктові коктейлі, які часто містять молочні продукти.

Ідеального смаку соків і смузі досягти буває не завжди просто. На що варто звернути увагу — в нашому новому огляді типових помилок.


1. Використовувати блендер для приготування соку

Якщо ви серйозно вирішили підійти до виготовлення соку в домашніх умовах, то варто задуматися над тим, щоб купити підходящу соковижималку. Блендер підходить для фруктів і ягід, які можуть перетворитися в сік за хвилину. Для всіх інших фруктів і овочів потрібна соковижималка. Якісний сік повинен бути гладким і однорідним за текстурою, а такий консистенції можна досягти тільки за допомогою соковижималки.

Існує два типу соковижималок: більш доступні відцентрові, які відділяють сік від м'якоті і волокон, і більш дорогі шнекові, сік з яких включає в себе корисні волокна і м'якоть фруктів.


2. Робити соки і смузі з дешевих і зіпсутих фруктів

Не варто думати, що якість тих фруктів, які ви соромитеся покласти на фруктову тарілку для гостей, буде менш помітно в соку і смузі. Смак соку залежить не тільки від соковижималки, але і від сировини, з якого ви їх готуєте. Тому ретельніше вибирайте фрукти і овочі на фермерських ринках.

Не купуйте продукти у одного продавця. Витратьте трохи більше часу для того, щоб з'ясувати, у кого більш ароматні яблука, а у кого соковитіше моркву. Дуже важливо, щоб продукти були свіжими і ароматними. Тільки тоді ви зможете приготувати ідеальний сік вдома.


3. Використовувати велику кількість інгредієнтів, думаючи, що так буде смачніше

Зелений сік з овочів і фруктів — ідеальний продукт для здорового харчування. Готуючи зелені смузі і соки, завжди є спокуса зробити їх ще більш здоровими, поклавши в них трохи більше продуктів, ніж говориться в рецепті. Тим не менше не варто намагатися кинути в соковижималку як можна більше залишків зі свого холодильника. Так ви не тільки поміняєте смак напою, але і зробите його каламутним і непривабливим за кольором. Додавання різних 15 інгредієнтів у сік або смузі не поліпшить, а тільки зіпсує смак і колір.

Продумуючи рецептуру соку, потрібно поєднувати різні текстури та інгредієнти так, щоб аромати фруктів, трав і овочів доповнювали один одного.


4. Спроба "замаскувати" смак цього продукту

Якщо вам не подобається смак овоча або фрукта, то не варто додавати у сік просто тому, що він корисний. Якщо ви ніколи не були шанувальником капусти, не намагайтеся поєднувати її в соку разом з манго і сподіватися на краще.

В принципі, немає якихось продуктів, які не можна додавати в соки. Тим не менш соки не варто додавати гірчицю або пряну зелень — вона погано впливає на травлення.


5. Спроба змінити смак за допомогою льоду

Просто додавши в смузі льоду, ви перетворите текстуру напою в водянисту, а не вершкову і гладку, як хотілося б. Якщо ви хочете приготувати холодний смузі, то потрібно просто попередньо заморозити самі фрукти.

Нарізавши фрукти на шматочки і заздалегідь розподіливши їх по контейнерах розміром в одну порцію, ви не тільки заощадите час, але і досягнете ідеальної структури напою.


6. Думати, що смузі не може бути калорійним

Давайте будемо чесними самі з собою. Якщо ви покладіть морозиво в смузі, то це буде вже молочний коктейль, а не смузі. Тобто цей напій вже не можна назвати повністю відповідним стандартам здорового харчування. До смузі і коктейлів потрібно бути гранично уважними: можна випити набагато більше калорій, ніж ви могли б з'їсти. В невинних на перший погляд смузі може міститися безліч прихованих цукрів і жирів.