Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як не зганьбитися, говорячи про вини: 9 порад

Як не зганьбитися, говорячи про вини: 9 порад


У багатьох ком підступає до горла, коли офіціант в ресторані приносить талмуд (винну карту) і просить зробити вибір. Почуття незручності змушує з розумним виглядом вивчати напої і вибирати перший-ліпший келих до середньої цінової категорії або шукати знайомі назви винограду. Ті ж, хто за столом виступає "винним експертом", найчастіше викликають почуття загального відторгнення.

Будемо чесні самі з собою: у Росії культура споживання вина розвинена мало, а власне виноробство практично відсутня. Якщо у вас немає часу, щоб навчитися розбиратися у винах на курси сомельє, але в той же час не хочеться уславитися профаном у цьому питанні, то добірка з 9 сценаріїв розмови про вини підкаже вам, чого не варто говорити при друзів і незнайомців.


1. Тільки не кажіть, що вам байдуже, що пити

Сидите ви в барі, ресторані або прийшли на домашню вечірку, якщо хтось запитує, яке вино більше підходить під ваш настрій, не кажіть, що це не має значення, і ви будете пити все, що наллють. Власну думку з цього приводу потрібно все-таки виробити, це додасть вам більше впевненості.

У вас напевно є переваги при виборі пива або кави, аналогічно повинно бути і з вибором вина. Якщо ви фанат світлого пива, то напевно вам сподобаються такі делікатні фруктові і квіткові вина, як Божоле. Якщо ж ви віддаєте перевагу пити каву без молока, то, швидше за все, вам сподобається вино зі злегка землистим ароматом і яскраво вираженою кислинкою, як у Піно Нуар.


2. Не намагайтеся вгадати сорт винограду, з якого виготовлено вино

Люди, що працюють в дегустаційних залах винзаводів, люблять спантеличити відвідувачів питанням: "чи Можете ви здогадатися, що це за виноград ?". Якщо ви не розбираєтеся в кольорі вина і основних його сортах, не грайте в цю гру припущень, так як сильно ризикуєте переплутати, наприклад, Піно Нуар (червоне вино) з Піго Гриджіо (біле вино).


3. Не будьте виноградним расистом

Ніколи не оголошуйте привселюдно, що ненавидите біле вино або не переносите червоне. Війна, оголошена проти певного кольору вина, гарантує вам шквал запитань і гумористичних уколів у вашу сторону. Замість цього, якщо ви ненавидите червоне вино, придумайте поважну причину. Наприклад, "таке вино пив мій колишній", або "я не можу пити напої кольору крові", або "у мене був невдалий досвід з червоним вином, так що сьогодні я віддаю перевагу білому". Крім того, потрібно розуміти, що немає двох однакових за смаком пляшок вина. Пора залишити ці давні образи позаду і знову замовити пляшку червоного з собою.


4. Запам'ятайте, що "Бордо" — не сорт винограду, а назва міста

Від фрази "Бордо — мій улюблений виноград" здригнеться кожен мало-мальськи освічена людина. Люди часто плутають місто Бордо, розташований на південно-заході Франції, з написаною на етикетці фразою "Суміш бордо". Безпрограшний варіант — виберіть один з п'яти кращих виноградників Бордо: Каберне Совіньон, Мерло, Каберне Фран, Мальбек і Пті Вердо. Ви можете відзначити будь-який з цих п'яти видів винограду як ваш улюблений і уникнути подальшої плутанини.


5. Тільки не кажіть, що ви віддаєте перевагу "сухе червоне"

Якщо при замовленні червоного вина офіціант запитає, який стиль ви віддаєте перевагу, не можна говорити: "Я люблю червоні, які сухі". Винні профі знають, що більшість червоних вин і так сухі, тобто, весь цукор в них перебродив у спирт. Відчуття "солодощі" в абсолютно сухому червоному вині обумовлено наявністю аромату стиглих фруктів, який впливає на смакове сприйняття. На запитання про улюблений вини можна відповісти, що ви віддаєте перевагу червоні вина з фруктовою ноткою.


6. Знайте різницю між шампанським та іншими ігристими винами

Якщо ви не п'єте напій з французької провінції Шампань, то не варто говорити: "Мені дуже подобається це шампанське".

Якщо ви допустите помилку в присутності тих, хто працює в винної індустрії, то негайно отримаєте нескінченну лекцію про те, що якщо напій не був проведений в Шампані, області на північному сході Франції, то це зовсім не шампанське, а просто ігристе вино.

Говорячи про італійське ігристе вино, згадайте, що воно називається Prosecco, а подібне іспанське вино називають Cava.

Наш вам порада: краще не ризикувати заплутатися в назвах і будь-яке подібне вино назвати "ігристим".


7. Не називайте безапеляційним тоном
граничну ціну за вино

При обговоренні цін на вино не кажіть: "Я ніколи не стану витрачати більше, ніж 20 доларів за пляшку". Називаючи довільну суму, ви видаєте в собі дилетанта. Правила попиту і пропозиції поширюються також і на вина, і пояснити, чому одне вино може коштувати 80, а інша 8 доларів за пляшку, не так просто.

Дороге вино може випускатися обмеженою партією, в той час як дешевих пляшок може бути випущено і 4 мільйони.
Є ряд факторів, які впливають на ціну, включаючи розмір виробництва, вартість винограду і відстань до кінцевого споживача.


8. Не бійтеся винної карти

Коли сомельє запитує, чи хочете ви подивитися винну карту, не варто лякливо передавати далі 200-сторінковий винний фоліант і швидко замовляти пиво. Не бійтеся задавати питання, адже робота сомельє як раз і полягає в наданні корисної інформації. Гарний початок розмови звучить так: "Я не знайомий з багатьма з цих позицій, але сьогодні мені б хотілося білого вина. Ми обрали на вечерю качку і каре ягняти, а на вино готові витратити 80 доларів. Що б ви порадили?".


9. Перестаньте ненавидіти нюхати пробки

Пробку від пляшки з вином потрібно понюхати для того, щоб визначити, чи не піддалася вона грибкової хвороби. На жаль, кількість зіпсованого вина все ще коливається в межах 5-ти відсотків. Так що не дивуйтеся і нюхайте пробки — це не тільки вбереже вас від зіпсованого вина, але і допоможе тонше почати розрізняти винні аромати.