Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як правильно вибирати устриці за кордоном

Як правильно вибирати устриці за кордоном


Устриці — один з найулюбленіших французьких делікатесів. Сьогодні їх розводять у США, Японії, Португалії, Ірландії, Канаді, Австралії, Норвегії, Іспанії і самої Франції.

В Росію до введення санкцій устриці постачали з Франції. Проте в нашій країні культура їх вживання так і не прижилася. Частково це було пов'язано з досить високою ціною.

Незважаючи на те що в Росії знайти устриці сьогодні досить проблематично, всі ми подорожуємо, буваємо в Європі і або купуємо устриці на ринках або в магазинах, або замовляємо їх в ресторанах. При цьому важливо знати, як правильно їх вибирати, бо отруїтися цим делікатесом простіше простого.


Правило № 1: коли купувати

У травні і серпні устриці розмножуються, і саме в цей період їх їсти не рекомендується, так як в цей час у них вкрай специфічний смак. У цей період їх тіло замість прозорого набуває мутно-білий відтінок, стає більш жирним і змінює смак. Є одне золоте правило серед французів — устриці можна їсти тільки в місяці з буквою «р» в назві.


Правило № 2: які вибирати

Зверніть увагу, щоб ваші устриці були закритими і злегка вологими. Перевірте, чи живі вони. Для цього достатньо відкрити одну з устриць, капнути лимонного соку і натиснути на неї ножем. Якщо устриця ворухнеться, - то вона жива.

Також варто звернути увагу на вагу устриці, поклавши раковину собі на долоню. Якщо ви відчуваєте тяжкість, значить, всередині мушлі скупчилася вода, що є ознакою якості устриці.

Щоб зрозуміти наскільки купується вами продукт якісний, візьміть в руки дві черепашки і вдарте одну про іншу. Якщо вироблений звук глухий і твердий, значить, ви зробили правильний вибір.

При покупці упакованих устриць в супермаркетах шукайте марку ідентифікації з інформацією про вид, походження і дату упаковки.


Правило № 3: розмір устриці

Система нумерації розмірів устриць прямо пропорційна її смаковими якостями. Система градації починається з 5 номери (самі маленькі і молоді устриці) і доходить до 1 (або 0) номери. У ресторанах Європи найбільшим делікатесом вважаються устриці під номером 2 або 1.


Правило № 4: де купувати

Якщо ви раптом опинитеся, наприклад, у Франції або Австралії, то, не замислюючись, купуйте устриці на ринках у рибалок. Крім того, ви будете впевнені в якості продукції, отримаєте купу безкоштовних порад, як відкривати устриць і з чим їх їсти.

В супермаркетах купуйте устриці з обережністю. Особливо якщо це магазини з невисокою прохідністю. Вибирайте місця, де устриці просто-напросто не можуть виявитися несвіжими, так як їх швидко розбирають.


Правило № 5: де зберігати

Якщо ви купили устриці раніше ніж за день до подачі, то покладіть їх у холодильник і прикрийте вологим рушником. Таким способом ви можете зберігати їх тиждень, але не більше. Якщо ж ви помітили, що устриця прочинила стулки і не реагує на дотик ножа, то можете спокійно викинути її.


Правило № 6: як є

Подавайте устриці в сирому вигляді, живими, виклавши відкритими на дрібно наколотий лід, з лимоном, оцтовим соусом і канапе з маслом. В якості напою краще всього подати напівсухе шампанське, мускатне або червоне вино.