Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Як правильно вибирати мед: 7 порад


Не так давно Cookery вибрав 10 вагомих причин, які не залишають сумнівів, варто включати мед в щоденний раціон. Сьогодні поговоримо про те, як правильно цей самий мед вибрати.

Якість меду — запорука його поживних і цілющих властивостей. По-справжньому натуральним є тільки той мед, який виготовлений і зібраний виключно природних умовах без стороннього втручання в процес створення і склад самого продукту. Проте останнім часом все частіше став з'являтися мед, не відповідає стандартам якості або зовсім фальсифікований.

Пропонуємо кілька правил, керуючись якими, ви знизите ризик придбання неякісного і неполезного товару.


1. Купуйте мед в перевірених місцях

Найкраще обзавестися знайомим бджолярем. Для цього не обов'язково влаштовувати забіг по пасік, достатньо опитати знайомих і друзів. Напевно, хтось з них вже не один рік купує смачний і корисний мед у справжнього професіонала своєї справи. Якщо знайомих бджолярів на прикметі немає, то купуйте мед в магазині, чия репутація викликає у вас довіру.

2. Зверніть увагу на упаковку

Далеко не завжди при купівлі меду ми звертаємо увагу на те, у що він упакований. На перший план виходять сам мед і його смак, а решта не так вже й важливо. Така позиція хибна. Мед, який неправильно зберігався, може втратити всі свої корисні властивості. Упаковка повинна бути герметичною і акуратною.


3. Зверніть увагу на зовнішній вигляд меду

Не важливо, який сорт меду ви віддаєте перевагу — липовий, гречаний, акацієвий. Всі вони на смак, колір і зовнішній вигляд різні. Проте будь-який з сортів повинен відповідати певним характеристикам, за якими можна визначити якість товару. Так, мед не повинен розшаровуватися, мати білу пінку або світлі прожилки. Крім того, на його поверхні не повинно бути рідини. Колір меду повинен бути чистим і натуральним.

4. Пробуйте мед

Якщо є така можливість, то обов'язково варто їй скористатися. Смак меду не повинен мати неприємних сторонніх відтінків, а запах повинен бути тільки свіжим і квітковим.


5. Мед не повинен бути занадто дешевим

Звичайно, можливість купити смачний продукт за найнижчою ціною спокуслива. Проте мед сам по собі не може бути занадто дешевим. Низька ціна, як правило, свідчить про те, що над продуктом добре попрацювали. Наприклад, у його склад могли додати продукти, які знецінюють всі його корисні властивості: тростинний цукор, картопляну, кукурудзяну або іншу патоку, крейда.


6. Звертайте увагу на умови зберігання меду

Високі і низькі температури однаково згубні для цілющого продукту. Мед обов'язково повинен зберігатися в темряві. Оптимальна температура зберігання від 10 до 25 градусів. Сонячні промені і лампи денного світла вбивають всі корисні речовини, перетворюючи мед у звичайну солодку масу. Такий продукт може навіть нашкодити. При високих температурах в меді утворюється речовина оксиметилфурфурол, яке негативно впливає на центральну нервову систему і сприяє утворенню злоякісних пухлин. Саме тому не рекомендується купувати мед на трасі.


7. Вимагайте сертифікат якості

Будь-який поважаючий себе продавець, який впевнений в якості свого товару, обов'язково надасть вам всі необхідні документи. Серед них — інформація про дату і місце збору меду, відповідність ГОСТу, сертифікація за стандарту, з допомогою якої позначають високий рівень безпеки виробництва харчових продуктів на підприємстві. Самий смачний і якісний мед збирається в північних районах Росії: на Південному Уралі, в Поволжі, в Хабаровському краї, на Далекому Сході.


Як визначити підробку?

Пропонуємо вам декілька способів, за допомогою яких можна перевірити якість купленого меду.

  • Розчиніть ложку меду в прозорому стакані води. Якщо є осад, то в продукті є сторонні домішки. Хороший мед рівномірно розчиняється у воді практично без каламутності.

  • Розітріть мед між пальцями. Хороший сорт легко розітреться і швидко розтане, не скочуючись у грудки. Підробки сильно липнуть і тягнуться.

  • З часом мед густіє і темніє. Цей процес називається кристалізацією. Деякі помилково вважають, що це ознаки того, що продукт неякісний. Все зовсім навпаки. Якщо до листопада ваш мед потемніє і загусне, радійте — він хорошої якості.

  • невелику кількість меду, розведеного водою, додайте краплю йоду. Якщо розчин посиніє, перед вами мед з крохмалем або борошном.

  • Налийте в стакан мед і воду в співвідношенні 1 до 2. Потім додати оцтову есенцію. Якщо мед зашипить, це означає, що в нього додали крейда.