Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім найвідоміших шеф-кухарів, які потрібно знати в обличчя

Сім найвідоміших шеф-кухарів, які потрібно знати в обличчя


Саме ці люди задають моду на ті чи інші страви, продукти, спосіб приготування. Від них залежить, що ми з вами будемо їсти у цьому сезоні і які нові продукти вводити в раціон. Ці чарівники в білих ковпаках – кращі кулінари світу. Знати їх в обличчя просто обов'язково.


Гордон Рамзі

Автор і ведучий відомих кулінарних програм "Пекельна кухня", "Майстер-шеф", "Точка кипіння", "Жахи на кухні Рамзі". Крім телевізійної кар'єри Рамзі є власником 10 ресторанів і 3 барів в Англії, 12 ресторанів в інших країнах. Перший ресторан цього кухаря - Gordon Ramsay at Royal Hospital Road - отримав 3 мішленівські зірки через 3 роки після свого відкриття. Інше дітище – ресторан Pétrus - удостоївся 1-й зірки через рік після початку роботи.

Також Гордон Рамзі написав не одну книгу. Всі вони стали бестселерами в різних країнах світу. Російською мовою можна почитати книги "Світова кухня", "Здоровий апетит", "Сімейний обід в неділю".


Ален Дюкасс

Ален Дюкасс пройшов шлях від помічника на кухні одного з готелів в Бордо до шеф-кухаря. Він не тільки найбільш відомий фахівець з провансальської кухні, але і успішний ресторатор. Заклади цього шеф-кухаря знаходяться в Токіо, Монако, Парижі, Нью-Йорку, Бейруті, Санкт-Петербурзі. Саме завдяки цьому шеф-кухарю висока кухня стала простіше і зрозуміліше людям, далеким від богеми.

Філософія Алена Дюкасса – творчість, засноване на традиціях. На сьогоднішній день він є володарем найвищої французької нагороди – ордена Почесного легіону.


Джеймі Олівер

Цей британський ресторатор, шеф-кухар, шоумен відомий ще і як "голий кухар". Саме під такою назвою вийшла його перша телевізійна програма і одна із перших його книг про здорове і смачне харчування. Джеймі - відомий борець за здоров'я нації, який вважає, що воно починається саме з кулінарних уподобань британців.

Книги, телевізійні програми, виступи по країнам світу – це величезний внесок Джеймі в світову філософію корисної їжі. Передачі, які веде цей кухар, транслюються більше ніж в 40 країнах світу. Він – почесний стипендіат і член Королівського коледжу лікарів за напрямом боротьби з дитячим ожирінням і пропаганди здорового харчування. У Джеймі контракт зі спортивним клубом "Манчестер Сіті", згідно з яким він відповідає за всю їжу на стадіоні Этихад.


Хестон Блюменталь

Хестон Блюменталь став відомий завдяки своїй пристрасті до молекулярної кухні. Серед найбільш відомих його страв – грудка голуба з панчетой, морозиво з беконом і яйцем, желе з лаванди, устриць та маракуї, каша з равликів. Хестон – власник і шеф британського ресторану The Fat Duck. Це місце було названо 10 років тому кращим рестораном у світі і продовжує тримати марку, а 3 мішленівські зірки – найкраще тому доказ.

Блюменталь зняв цикл програм для каналу Discovery про науку і кулінарії, написав бестселер "Наука кулінарії" і продовжує дивувати всіх як шеф-кухар.


Нобуюкі Нобу Мацухиса

Цей кухар відомий як апологет ф'южн-кухні. Він у своїх стравах дивно поєднує класичні японські мотиви і інгредієнти з перуанської і аргентинської кухонь. Шеф працював в Японії, Перу, Аргентині і досі застосовує весь отриманий досвід, працюючи шефом в Лос-Анджелесі. Відкривши свій перший ресторан Mutsuhisa, Нобуюкі майже відразу ж потрапив у десятку кращих шеф-кухарів країни. Сьогодні всі критики і шанувальники високої кулінарії вважають, що цей кухар створює страви, яким за стилем немає рівних.

Його мережа ресторанів Nobu, відкрита разом з Робертом Де Ніро, налічує 17 ресторанів по всьому світу. У них із задоволенням приходять знаменитості, роблячи ці заклади ще більше популярними. Нобу написав 2 книги і навіть знявся в декількох фільмах.


Поль Бокюз

Цей французький шеф-кухар відомий як засновник і беззмінний керівник кулінарного конкурсу "Золотий Бокюз" та Товариства високої французької кулінарії. В основі його філософії високої кухні – натуральний смак продуктів, свіжість всіх інгредієнтів, поєднання простоти і витонченості в кожній страві, відмова від соусів, змінюють смак продуктів.

Поль Бокюз виробляє вино на власній виноробні, є власником ресторанів, виступає на телебаченні, пише книги, виступає з лекціями. Кілька десятиліть тому він був нагороджений орденом Почесного легіону за внесок у французьку гастрономію. Поль керує Школою кулінарного мистецтва в Экулли, Інститутом кулінарії та європейської асоціацією кулінарів Euro Toques.


Вольфганг Пак

Шеф-кухар з австрійськими корінням став відомий завдяки своєму нестандартному погляду на рецептуру приготування блюд. Йому належить більше 20 ресторанів в США, Японії і Канаді, кілька кулінарних брендів, у тому числі Cut, мережу фастфуду Wolfgang Puck Express. Його оригінальні бутерброди продаються у всіх найбільших аеропортах світу.

Славу йому принесла книга про французькій кулінарії в американській кухні. Сьогодні цей шеф-кухар влаштовує грандіозні вечері для кінопрем'єр, показів мод. Саме ця людина відповідає за кулінарні шедеври, які подаються гостям після вручення премії "Оскар". Він написав 6 книг про кулінарію, займається виробництвом напівфабрикатів і кухонного обладнання.