Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Азбука кулінара: що означає "аль денте"

Азбука кулінара: що означає "аль денте"


У нашій рубриці "Абетка кулінара" ми продовжуємо розповідати про різні терміни, які використовують у своїй промові кулінари і шефи. Сьогодні поговоримо про такий термін, як "аль денте".

Ви напевно не раз стикалися з цим словосполученням. У перекладі з італійського "аль денте" перекладається як "на зуб". Цей термін позначає ступінь готовності продуктів, коли вони зберігають відчутну при укусі пружність.


Найчастіше цей термін застосовують до пасти. Якщо ви буваєте в італійських ресторанах, то напевно повинні були чути, як офіціант запитує гостей, якою мірою готовності пасту їм подати.

При раскусывании правильно приготовленої пасти зуби повинні відчувати опір, ніби ви кусаєте щось пружне. Для того, щоб добитися такого стану, потрібно постійно пробувати пасту на смак в процесі приготування. У цьому питанні важлива кожна секунда.


Готова паста "аль денте" не прилипає до зубів, вона не схожа на кашу. Ви можете чітко розгледіти кожну смужку спагетті.

Для додання більш апетитного вигляду і для того щоб спагетті не злипалися, рекомендують під час приготування додавати у воду трохи оливкової олії.


Крім пасти "аль денте" готують овочі. Рідше так кажуть про рис, боби і навіть м'ясі, але застосовність до них даного терміна оспорюється і він вживається нечасто.