Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як вибрати якісне оливкове масло: 7 правил

Як вибрати якісне оливкове масло: 7 правил


Тривалість життя греків за світовими показниками, одна з найвищих. Не варто дивуватися, адже нащадки Олімпійських небожителів знають рецепт чудодійної "амброзії" - це оливкова олія. Унікальний продукт на 99,9% засвоюється організмом, містить неймовірну кількість вітаміну Е, який сприяє кращому засвоєнню вітамінів До і А.

Дієтологи і лікарі рекомендують вживати натщесерце оливкову масло щодня в невеликих кількостях для профілактики серцево-судинних та шлункових захворювань. У своїх одкровеннях про вічне молодість і нев'янучу красу популярні актриси і співачки підкреслюють важливість використання оливкової олії в дієтах і косметології. Однак вибір правильного масла має свої тонкощі, про яких ми і розповімо.


Пляшка

Утримайтеся від покупки масла в прозорій пластиковій тарі. Природний смак без втрати якості може зберегти тільки темне скло. Попадання сонячних променів або хімічне взаємодія з пластиком може зіпсувати навіть самий якісний продукт першої свіжості.

Технологія

Масла з маркуванням extra-virgin або first cold pressed, що позначають процес холодного віджиму без термічної обробки, є продуктами високого класу. Такий вид масла відмінно підійде для заправки салатів та інших страв. Кислотність таких масел, як правило нефильтрованных, не перевищує 0,8%. Масла з кислотністю до 0,5% застосовуються в косметології.

Рафінована оливкова олія добре використовувати для смаження та приготування страв у фритюрі (утворення канцерогенів практично дорівнює нулю).

Масла низької якості йдуть з позначкою pure olive oil або просто olive oil. Детальніше про позначення можна прочитати в матеріалі.


Країна-виробник

Франція – батьківщина вин, а Греція – оливкової олії. Конкуренцію грекам можуть скласти та інші представники Середземномор'я. Іспанські оливи традиційно займають бюджетний сегмент ринку, у той час як Італія експортує середній і середній плюс.

Термін придатності

Неповторна смакова симфонія оливкової олії з роками краще не стає. Чим свіже продукт, тим насиченішим і пахучіше його смак. Середній термін зберігання олії – до одного року. Уважніше дивіться етикетку, перш ніж покласти масло в візок для покупок.


Вартість

Тут все дуже просто. Хороше оливкова олія коштує дорого. Все решта – підробки і низькоякісні продукти.

Сертифікати і знаки якості

Абревіатура P. D. O. на упаковці означає, що продукт відповідає стандартам Євросоюзу, а оливки, використовувані для масла, вирощені на спеціальних територіях. При цьому весь виробничий процес від вирощування до переробки і пляшкового розливу здійснюється в одному місці. Італійським аналогом P. D. O. є D. O. P.

Гарантом якості дрібних виробників є обов'язкове зазначення свого господарства, де був вирощений і оброблений урожай. Якщо при виготовленні органічного масла виробник не використовує пестицидів, регуляторів росту або добавки ГМО, на пляшці обов'язково повинна стояти відмітка Organic або Bio.

Підробки

Оливкова олія - це той продукт, на якості якого нерідко грають недобросовісні виробники. Деколи осягнути істину смаку допомагає метод проб і помилок. Довіряйте перевіреним продавцям і не дивуйтеся ставити питання про справжності продукту.