Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Пити чи не пити: яку воду ми купуємо


Продажу питної води в пляшках щорічно збільшуються. Ми купуємо пляшки з водою не тільки на вулиці, але і вживаємо їх у домашніх умовах, відмовляючись від води з-під крана.

Попит завжди народжує пропозицію, однак ці пропозиції не завжди можуть бути безпечними. Експерти некомерційного партнерства "Росконтроль" провели дослідження в лабораторних умовах, щоб зрозуміти, яку марку бутильованої води можна пити, не побоюючись за своє здоров'я.

Давайте розберемося, що ми п'ємо. Бути може, саме та вода, яку ви купуєте щодня, абсолютно непридатна для вживання.


Характеристики правильної води

Для того, щоб вода була безпечна, вона повинна бути очищеною від бактерій і мікроорганізмів і не містити в собі небезпечні речовини. Щоб відповідати нормам якості, у воді повинно міститися близько 50 корисних мікроелементів і речовин. Тільки така вода може стати повноцінним джерелом мінералів і мікроелементів для людського організму.

Також вода повинна відповідати всім заявленим на етикетці показниками – від категорії до кількісного співвідношення елементів. Тільки вода, де міститься відповідна норма необхідних речовин, буде вважатися якісною та гарною.
І звичайно ж, вода має бути смачною.


Рейтинг

випробувань "Росконтроль" вибрав 12 популярних торгових марок питної та мінеральної води за ціною від 20 до 150 рублів за півтора літра: "Шишкін ліс", Bonaqua, "Святе джерело", Evian, "Липецький бювет", Cristaline, Vittel, "Просто абетка", Nestle Pure Life, Aparan, Aqua Minerale, "Д (Діксі)".

За підсумками проведеного тестування було складено рейтинг марок за 100-бальною системою за чотирма напрямками: натуральність, корисність, безпеку і смакові якості. Експерти виходили з того, що безпечна вода – це вода, яка не містить шкідливих домішок і не представляє загрози для здоров'я людини.

 • Вода "Д" (Діксі) питна негазована 86
 • Vittel мінеральна негазована72
 • Evian мінеральна негазована71
 • "Липецький Бювет" питна негазована66
 • Aqua Minerale питна негазована61
 • Nestle Pure Life питна негазована59
 • "Просто Абетка" питна негазованав чорному списку
 • "Шишкін ліс" питна негазованав чорному списку
 • Bonaqua питна негазованав чорному списку
 • Cristaline питна негазованав чорному списку
 • Aparan питна негазованав чорному списку
 • в чорному списку

Цю воду можна пити: переможці рейтингу

За результатами дослідження експерти виділили 6 марок бутильованої води, яку можна вживати, не побоюючись за своє здоров'я.

Вода "Д" (торгова марка "Діксі") – отримала найвищу оцінку за сукупністю всіх чотирьох показників. Вона визнана найбільш корисною і містить оптимальний склад мінералів і мікроелементів, необхідний людському організму. У цієї води, яка продається за найбільш низькою ціною, склад максимально наближений до ідеального за змістом потрібних мікроелементів. У ній є все необхідне і відсутня все шкідливе. Саме ця марка відповідає співвідношенню ціна - якість і заявленою виробником категорії.


Вода Vittel
французького виробництва підтвердила свою натуральність і безпеку, але в ній виявилося недостатнє вміст фтору. До недоліків води Vittel можна віднести високу вартість.

"Липецький бювет" -
досить безпечна вода, на думку експертів. Вона відповідає заявленій першої категорії. Експерти вважають саме "Липецький бювет" найсмачнішою водою, але їй не вистачає більш високої мінералізації. Також випробування показали, що в ній міститься не максимальна кількість мінеральних речовин, а деякі елементи, наприклад, фтор, взагалі не відповідають нормі.


Вода Evian також відповідає вимогам безпеки, а кальцію і магнію в ній знайдено більше, ніж в інших 11 марках води. Але в цій воді зовсім немає необхідного фтору, незважаючи на її натуральність.

Aqua Minerale
– безпечна вода, але і корисної її не назвеш. В ній не містяться кальцій і магній, однак на етикетці вони вказані. При цьому в ній є необхідна кількість фтору.

Nestle Pure Life
набрала серед гарної бутильованої води найменшу кількість балів. Причина в тому, що при очищенні вона майже зовсім втратила корисні властивості, дуже бідна за змістом корисних речовин.


Чорний список

що Залишилися марки були занесені експертами "Росконтроля" в чорний список і можуть бути небезпечними для покупців з багатьох причин.

Вода "Просто абетка"
(торгова марка "Азбука смаку") потрапила в цей перелік за рахунок того, що її складно назвати чистою. Кількість містяться в ній шкідливих мікроорганізмів перевищує норму в десятки разів. При цьому фтору, калію і магнію у воді майже не міститься. Ця вода містить в 70 разів більше мікробів, що перевищує всі допустимі норми.

Вода "Шишкін ліс" свідомо обманює етикеткою своїх споживачів, не відповідаючи заявленої категорії і кількості корисних мікроелементів. В нею немає магнію і кальцію. Її можна вживати лише час від часу, але не на регулярній основі. Крім того, "Шишкін ліс" містить підвищену кількість бікарбонатів, а це протипоказано людям з нирковими проблемами, з зниженою секрецією шлункового соку. При цьому про ці протипоказання на етикетці немає ні слова.

Вода Bonaqua за результатами досліджень теж виявилася небезпечною. Вона розливається із забрудненої стічними водами джерела і становить небезпеку для споживачів. Ця вода не відповідає заявленій категорії. У ній також занадто мало фтору.


Вода Cristaline небезпечна для здоров'я покупців, так як в нею підвищений рівень токсичності. Її занесли в чорній список ще й через невідповідності заявлених характеристик дійсності. Ця вода містить нітрити, органічні забруднення і не містить необхідних кальцію і магнію.

Вода Aparan вірменського виробництва перевищує допустиму норму нітратів і шкідливих для здоров'я мікроорганізмів. У воді показник шкідливих мікроорганізмів перевищено в 3,5 рази. У цій воді може виявитися і дизентерійна паличка, і сальмонела та інші небезпечні бактерії. Крім бактерій вона містить в собі ще й нітрати, токсичні і канцерогенні речовини, токсичність цієї конкретної води перевищує норму в 40 разів.

Вода "Святий джерело" погано очищена, в ній зашкалює показник органічного забруднення. У цій воді також зменшено вміст корисних речовин, наприклад фтору. Це не вода вищої категорії, так як в ній міститься невідповідне кількість мінеральних речовин і корисних елементів.


підсумків

Проведені випробування показали, що деяких елементів, які обов'язково повинні бути присутніми у воді для того, щоб людина отримувала добову дозу потрібних речовин, у більшості марках просто немає або кількість відчутно знижено. Це означає, що у людини, недополучающего щодня ці елементи, можуть розвинутися карієс, остеопороз, проблеми з серцево-судинною системою. Отримувати їх необхідно, вживаючи продукти, що містять відповідні вітаміни і елементи.

На думку експертів, у процесі підготовки відбувається занадто сильне очищення води, що і позбавляє її великої частини корисних речовин.

З позитивних моментів - в ході перевірки з'ясувалося, що вода ні однієї з марок не перевищила норму змісту дуже шкідливих речовин, наприклад ртуті, миш'яку, свинцю, алюмінію.