Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Топ-5 французьких вин від Роберта Паркера

Топ-5 французьких вин від Роберта Паркера


Роберт Паркер, якого називають дегустатором номер один, найбільш впливовим винним критиком, представив топ-5 французьких вин, оцінених його 100-бальною дегустаційної системою.

Перша п'ятірка в його особистому списку французьких вин - це вина з Бордо.


Château Ausone 2003
Vin rouge de Saint Emilion

Château Ausone виробляють вина Прем'єр Крю Класу "А" (вища звання для вина). Це одне з найкращих вин Бордо і одне з найдорожчих у світі. При дегустації "Château Ausone 2003" вам відкривається легкий аромат малини, ожини та чорниці.


Château Cheval Blanc 2010
Vin Rouge de Saint-Emilion

Замку Cheval Blanc є також представником Крю Класу "А". Вино з урожаю 2010 року відрізняється ароматом червоних ягід, бергамоту і вербени. Кращий рік для відкриття цього вина - 2035.


Château Climens Sauternes 2001
Vin blanc de Bordeaux

Кращі десертні білі вина Франції виробляються в апелласьонах Сотерну і Барсака. За смаком вина цих регіонів злегка нагадують лікери, такі ж солодкі і маслянисті. До речі кажучи, в Росії до Революції Сотерн був добре відомий в дворянській середовищі.

Château Climens Sauternes 2001 був удостоєний 100 балів. При його дегустації відчувається змішання ананасового аромату, вершків, цитруса, меду і апельсина, а також квіткові ноти.


Château Ducru-Beaucaillou 2009
Vin rouge de Saint Julien

Сен Жюльєн найменший з найвідоміших апелласьйонів, він займає всього 744 га, але це не заважає їм виробляти одні з найкращих вин у світі.

Шато Дюкрю-Бокайо був розбитий ще в кінці 18 століття, і виноградник вже тоді став відомий, як Бокайю, що в перекладі з французької означає "чудові камінці". Шато побудована на глибокому гравії, що надають винам особливу якість.

Вино 2009 відрізняється яскравим смаком ожини і оксамитовим відтінком бордового кольору.


Château Haut-Brion 1989
Vin rouge de Bordeaux

найстарший представник в нашому топі, батьківщиною якого є французький винний регіон Пессак-Леоньон.

Château Haut-Brion виробляє найстаріше вино Бордо, воно подавалося ще до двору короля Англії Карла II в 1660 році.

1989 рік був досить вдалим для Château Haut-Brion. Дуже спекотна і суха погода сприяла визріванню дивного за своїми якостями винограду, в результаті чого вийшло ароматне вино, яке часто порівнюють з винтажом 1959 року.