Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Весняний суботник на кухні


На наших кухнях утворюється найбільша кількість бруду і дрібного сміття. А якщо все це вчасно не прибирати, кухня швидко набуде сумний вигляд.

Я завжди дивувалася сусідки, у якої роками на кухні лежав білосніжний килим, і він завжди був кришталево чистий. Згодом я дізналася кілька золотих правил, які обов'язково потрібно дотримуватися для підтримки чистоти на кухні.

Плита

Зазвичай саме вона забруднюється сильніше всього. Жир потрапляє не тільки на робочу поверхню, але і на ручки, які чистити складніше всього.

Наберіть в таз теплої води розведіть трохи мила і соди, залиште ненадовго, а потім гарненько протріть губкою або ганчірочкою. Щоб відтерти духовку від жиру і нагару, нанесіть на поверхню суміш соди з водою. Залиште хвилин на 15 і відчистіть всі пластмасовою лопаткою.


Посуд

Якщо у вас вдома є чавунні каструлі і сковорідки, краще всього чистити їх соляним скрабом. Сіль крупного помелу потрібно насипати в брудну ємність і розтирати м'якою губкою. Сіль - природний абразив, який чудово вбирає масло, а її шорстка поверхня видалить залишки їжі.

Щоб видалити розлучення з каструлі з нержавіючої сталі, використовуйте оцет і м'яку ганчірочку. Після миття посуд повністю висохне, перш ніж прибрати в ящик для зберігання.

А посуд з міді можна полірувати лимоном і сіллю грубого помелу.


Пол

Під обіднім столом накопичується дуже велика кількість крихт - всі сімейні сніданки та обіди неминуче залишать сміття на підлозі. А значить, підмітати і мити під ним потрібно ретельно і частіше. А щоб робити це було простіше, стіл можна оснастити коліщатками - так його буде легко відсунути.


Шафа з продуктами

Загляньте у ваші шафи. Можливо, там вже давним давно все не на своїх місцях, стоять порожні банки, а пакетики з приправами розкидані по всіх полках. Всі ці дрібниці обов'язково повинні бути в порядку, інакше в них буде накопичуватися пил і можуть завестися неприємні комахи.


Використовуйте банки для зберігання круп і сипучих продуктів, спеції і приправи тримати в сухому місці, слідкуйте, щоб вони не розсипалися.