Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Десерти » Безе і зефіри » Безе «Кристали вітру»

Безе «Кристали вітру»

Будь-яка людина, що захоплюється кулінарією, знає головне правило збивання яєчних білків – на них не повинна потрапити вода, інакше піна не підніметься і не загусне як треба. А що, якщо додати в білки більше однієї столової ложки води? Саме це пропонує зробити французький молекулярний хімік Ерве Тіс, розглядав традиційні рецепти з точки зору науки. Безе, приготовані за цим рецептом, виходять пишні, легкі, сухі розсипчасті, загалом, ідеальні. Сам Ерве Тіс дав дуже романтичну назву свого твору – безе «Кристали вітру».

Інгредієнти для приготування безе "Кристали вітру":

  1. Куряче яйце - 1 шт.
  2. Вода (холодна) - 1,5 ст. ложки
  3. Цукровий пісок - 30 гр.
  4. Цукрова пудра - 15 гр.

Інвентар для приготування безе "Кристали вітру":

  1. Миска
  2. Столова ложка
  3. Віночок
  4. Пергаментний папір
  5. Деко
  6. Духовка

Приготування безе "Кристали вітру":

Крок 1: Збиваємо білки

вода і білки

Відокремлюємо білки від жовтків. Для цього візьмемо дві миски. Поставимо одну з них перед собою і обережним чітким рухом розбиваємо яйце посередині про край миски, а потім розламуємо шкаралупу на половинки. Переливаємо жовток з однієї шкарлупки в іншу, поки білок повністю не відокремиться і не виявиться в мисці. Жовток кладемо в іншу миску.

Яєчний білок починаємо збивати віночком інтенсивними рухами в одному напрямку. Коли перетворився на прозору жовтувату рідку піну, вливаємо в нього холодну воду, не перестаючи при цьому збивати.

цукор і білки

Продовжуємо збивати ще 3-4 хвилини, за цей час піна повинна стати щільніше і пишніше (але ще не густий і стоячої). Додаємо до неї цукровий пісок, який додаємо тонкою цівкою, не перестаючи збивати.

За цукром відразу ж аналогічно додаємо цукрову пудру.

збиті білки

Продовжуємо збивати до густої піни. Не варто збивати дуже довго, білки готові вже тоді, коли триматися на віночку і не капають з нього. Приблизний час збивання – 5 хвилин з моменту засипання цукровою пудрою. Точний час залежить від інтенсивності збивання.


Крок 2: Випікаємо безе

випікання безе

Духовку слід попередньо розігріти до 120 градусів. На деко кладемо пергаментний папір і викладаємо на неї збиті білки невеликими купками за допомогою столової ложки.

Ставимо деко в центр духовки і випікаємо безе з закритими дверцятами 40 хвилин. За цей час безе повинні придбати рівномірний кремовий відтінок.

Потім зменшуємо температуру в духовці до 100 градусів, включаємо вентилятор і продовжуємо сушити безе ще 1 год, але дверцята духовки тепер залишаємо відкритими.

Не дивуйтеся, якщо через годину безе вам здасться занадто м'яким і не висушеним. Воно затвердіє і зверху і зсередини буквально через хвилину після того, як ви дістанете деко з духовки.


Крок 3: Подаємо безе "Кристали вітру"

готове безе

Готове безе знімаємо з дека, укладаємо в вазочку і подаємо до чаю.

Приємного апетиту!


Поради:

- Фахівці радять збивати білки вручну, однак при бажанні ви можете скористатися міксером.

- Краще включити Духовку перед тим, як ви почнете збивати білки, і також заздалегідь застелити деко пергаментним папером. Білки поставити випікатися як можна швидше після збивання.

- Якщо у вашій духовці немає вентилятора, можна обійтися і без нього, просто залишивши дверцята духовки відкритою.

- Зберігати готове безе слід в сухому місці.