Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як приготувати в домашніх умовах рахат-лукум?
Таку чудову і улюблену багатьма східну солодкість як рахат-лукум, назва якої дослівно перекладається як "шматочки задоволення", цілком можливо приготувати самостійно в домашніх умовах з крохмалю, а також апельсинового і лимонного соків.

Для того, щоб приготувати рахат-лукум вам потрібно взяти: півтори склянки води, три склянки цукрової пудри (а також ще трохи для посипання рахат-лукуму), сік і цедра одне апельсина середнього розміру, сік і цедра половинки великого лимона, 15 г желатину, дві третини склянки кукурудзяного крохмалю, чотири краплі м'ятної есенції і харчовий барвник.


Половину склянки води змішати з апельсиновим і лимонним соком, перелити суміш в каструльку з товстим дном, додати туди ж цедру з лимона і апельсина, а також цукрову пудру і поставити на невеликий вогонь. Варити, помішуючи, до повного розчинення цукру і після того, як суміш закипить, зробити вогонь ще менше і готувати протягом п'яти хвилин, не перемішуючи, потім акуратно вийняти з каструлі цедру.
Желатин розчинити в половині склянки води, а в ще одній половині склянки води розвести крохмаль і барвник. Після цього суміш з крохмалем і желатином додати в каструлю до сиропу, перемішати і готувати до закипання маси на середньому вогні, потім додати м'ятну есенцію.
Викласти масу в застелену фольгою щедро змащених маслом форму рівним шаром і поставити на ніч у холодильник. Застиглий рахат-лукум вийняти з фольги. порізати кубиками середнього розміру і обваляти в цукровій пудрі.