Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як приготувати весільний коровай?
Весільний або святковий коровай найчастіше є вершиною майстерності пекаря. Такий коровай є обов'язковим традиційним елемент урочистості одруження і його печуть або замовляють практично на кожне одруження.

Запропонований рецепт досить простий і, крім того, перевірений. Для короваю потрібні такі інгредієнти: 250 грамів теплого молока, п'ять яєць, 11 г сухих дріжджів, чотири з половиною столові ложки цукру, одна чайна ложка солі, 50 грамів попередньо розтопленого вершкового масла і приблизно 700 грамів борошна.


Дріжджі потрібно розвести в молоці разом з однією чайною ложкою цукру. Яєчні жовтки відокремити від білків і розтерти (крім одного, який потрібно відкласти) з усім рештою цукром, з'єднати з молоком і дріжджами і розмішати. Яєчні білки збити до стану піни.
Борошно слід просіяти в глибоку миску, зробити в центрі гірки борошна невелику ямку і залити туди молочно-дріжджову суміш, додати збиті білки, масло і сіль. Все змішати, тісто викласти на дошку, додати борошна, якщо потрібно і місити протягом як мінімум 15 хвилин (тісто має бути гладким і зовсім не липким).
Деко застелити пергаментом, зверху покласти круглу роз'ємну форму без дна. Одне з третьої частини тесту зробити кульку, а решта тісто поділити і трохи залишити для прикраси. Обидві частини скачати в джгути, після чого скласти їх навпіл і переплести кіскою.
Куля з тіста викласти в центр форми, навколо нього, не дуже притискаючи, укласти одну кіску, а потім навколо неї й другу. Попередньо кулю і косу треба трошки змочити водою.
Далі з залишеного для прикраси тіста зліпити, наприклад, квіточку або маленьку кіску або що-небудь інше і викласти на коровай, приклеюючи з допомогою води. Яєчний жовток розбавити трохи водою і змастити всю поверхню тіста.
Випікати коровай в розігрітій до 180 градусів духовці, спочатку на нижній полиці, а коли верх буде вже рум'яним, прикрити його фольгою і перекласти на середній рівень і випікати близько 70 хвилин, не відкриваючи духовку. Після закінчення цього часу слід вимкнути духовку і відкрити дверцята на 15 хвилин і тільки через це час дістати готовий коровай.
Гарячий коровай можна змастити зверху цукровим сиропом.