Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Хто автор страви під назвою голубці?
Незважаючи на граничну простоту виготовлення страви, історія його виникнення досить заплутана. Більше того, саме слово «голубець» раніше мало зовсім інше значення.


Наприклад, на Русі голубцом називали дерев'яний хрест, який ставили на могилу або ж традиційну російську танець.

На початку 18 століття величезний вплив на Росію надає Франція, особливо кухня. Ні, росіяни не почали їсти жаб, а ось до страви з голубів, підсмажених на вогні з допомогою решітки, ставилися дуже небайдуже. Більше того, вони самі почали смажити таких голубів. Правда, іноді зловити голуба було вкрай складно - от і придумали «обманку», коли в капустяний листок кладуть м'ясний фарш і смажать.

Аналогів наших голубців у світі достатньо. Наприклад, в Туреччині є своє блюдо - сарма. Одразу на думку спадає і долма - виноградне листя, набиті фаршем з м'яса і рису. Подорожуючи по світу, голубці майже не змінювалися: замість виноградного листя брали капустяні, замість свинини - курятину або баранину, замість рису в хід йшла гречка в.т.д.

Але хто ж він, першовідкривач голубців? Вважається, що все-таки їх придумали греки. Так, фраза «Принесіть мені капустяне листя зі свининою!» зустрічається ще в писаннях Арістофана, а це - 425 до н.е.