Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як охолоджувати і зберігати консервацію?
Іноді в рецептах вказується на те, що необхідно охолодити банки з консервацією. А як це робити не описують, тому спробуємо розібратися в цьому питанні.


Охолодження консервації

Є такі консервації, які вимагають, щоб після того, як була проведена термічна обробка остигання відбувалося дуже повільно. В такому випадку, готові, ще гарячі, закупорені банки ставляться на стіл горлечко вниз, а після цього добре укутываются ковдрою або будь-якими щільними тканинами.

Є такий вид консервації, коли остуджувати слід дуже швидко, щоб овочі були хрусткими. Можна використовувати дуже старий, але добре перевірений спосіб швидкого охолодження. Для цього банку з консервацією треба поставити в каструлю і прикрити її тканиною, потім треба поливати її спочатку гарячою водою, потім теплою і вже в самому кінці холодною водою.

Також швидкого охолодження можна добитися, якщо поставити вже готові закупорені банки в каструлю, де вони попередньо стерилізувалися. Але ставити банки потрібно вниз кришкою. А після цього повільно в окріп потрібно додавати холодну воду і таким чином, температура знизиться до сорока градусів. Потім банки витягають з води і тримають на повітрі, тільки треба уникати протягів.


Як же зберігати консервацію?

Це важливе питання, який чекає своєї відповіді.
Перш за все, треба пам'ятати про те, що будь-яке варення, компоти і різні маринади прийнято зберігати при температурі від нуля до двадцяти градусів в темному і сухому місці. Щоб металеві кришки не заіржавіли при зберіганні консервації у погребі необхідно промазати їх вазеліном.

Потрібно дотримуватися однаковий температурний режим зберігання, так як від різких перепадів можлива поява цвілі в банках. Це пов'язано з тим, що відбувається накопичення вологи.

Зберігати герметично закриті і стерилізовані банки при температурі нижче нуля не можна, так як такі банки можуть дати тріщину або лопнути. І якщо вони і не лопнуть, то смакові якості консервації сильно постраждає.

Не слід також зберігати консервацію при двадцяти п'яти або тридцяти градусах, так як при цьому частина вітамінів втрачається в консервах. Також зберігання у світлих приміщеннях призводить до втрати консервованими овочами та фруктами кольору.

Всі фруктові консервації, в яких використовуються плоди з кісточками, такі як: сливи, абрикоси, вишні та терну, зберігати більше року не можна. Та як якщо зберігати довше, то з кісточок всі шкідливі речовини переходять в сироп, що може спричинити отруєння.