Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як фасувати і закупорювати банки?
Запорука довготривалого збереження овочів, фруктів і ягід полягає у правильній фасування та закупорюванні банок.


Насамперед, щоб консервація довше збереглася, слід використовувати скляні ємності. Для початку банки треба добре промити під гарячою водою, після цього потрібно банки стерилізувати над парою, а можна і просто кип'ятити у воді. Якщо банки будуть кип'ятитися у воді, то тоді вода повинна покривати банку повністю. Потім банки треба обов'язково просушити, для цього достатньо поставити їх в духову шафу для просушування. Розкладати варення, джем або повидло в мокрі банки не можна, так як така консервація надалі може запліснявіти.

Щоб стерилізувати їх над парою, можна взяти каструлю і налити в неї воду, а зверху покласти сито або можна покласти плоску тертку, а потім як тільки вода закипить ставити на неї банку шийкою вниз. Є і спеціальні електричні пристрої для стерилізації банок.

Як правило, в рецептах з консервації прописується, що наповнювати банки треба до самого верху. Так як може утворюватися повітряний міхур, який може привести до потемніння, заплесневению або бродінню вмісту в банку.

Крім того, що потрібно стерилізувати банки, також потрібно стерилізувати і кришки, якими потім будуть укупориваться банки. Зазвичай кришки кладуть у миску з киплячою водою і кип'ятять близько п'яти або семи хвилин.
Треба акуратно дістати з допомогою щипців або затискачів кришки з киплячої води і накрити ними вже підготовлені і наповнені банки і тут же закочувати з допомогою спеціального закочувального ключа.

Слід пам'ятати, що деформовані кришки використовувати не можна.