Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно зберігати борошно?
Для того щоб борошно зберегла свої найкращі властивості, її потрібно зберігати або в паперовому пакеті, або в полотняному мішечку.


Класичний процес зберігання борошна повинен пройти близько двох етапів. Під час першого етапу відбувається безпосередньо дозрівання борошна, завдяки якому борошно починає набувати все свої хлібопекарські властивості. Під час другого етапу борошно починає «старіти» в результаті чого її якість кілька погіршується. Тобто, для приготування страв оптимальним є варіант, коли борошно вже минув перший етап зберігання, але ще не почався другий етап.

Від первинного зберігання борошна в більшій мірі і залежить її подальші смакові та кулінарні властивості. Якщо борошно надто свіжа, то для готування вона не підходить, оскільки їй необхідно час для вилежування. Справа в тому, що в свежесмолотой борошні ще дуже активні компоненти зерна, які не дають можливості тесту підніматися, з-за чого вироби стають плескатими і втрачають обсяг. Звичайно, процес зберігання борошна повинен бути в першу чергу налагоджений на борошномельному виробництві, оскільки саме вони відповідають за те, щоб борошно не була засмічена мікроорганізмами, мошками і була доволі витриманою для приготування смачних хлібопекарських виробів. Для цього на заводах в місці вылежки борошна температура не повинна перевищувати двадцяти градусів, а вологість - 60%. Після цього, змінюють температуру на 0 градусів, щоб борошно зберігала свої властивості до двох років.

В домашніх умовах до купівельної борошні, щоб вона не зіпсувалася, потрібно додати неочищені зубчики часнику. Якщо запасів борошна в будинку дуже багато, є сенс зберігати мішки в ящику з дерева, шарами, кожен шар пересипається календулою, кардамоном або чебрецем.