Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » З яких етапів складається розбирання дріжджового тіста?
Багато господині знають, що дріжджове тісто готується опарним або безопарним способом. І дуже відповідальним моментом у подальшому процесі приготування є оброблення тіста.


Оброблення тесту це дуже важливий етап при приготуванні випічки. Якість вже готових виробів безпосередньо залежить від якості оброблення і обробки дріжджового тіста.

Розбирання дріжджового тіста проходить у кілька етапів.

Перший етап. Поділ тіста на булки або рівні шматочки.

Готове тісто викласти на злегка обсипаний борошном стіл, після чого катається ковбаска з тіста, потім ножем або ребром долонею нарізати тісто на однакові шматочки. Розмір шматочків залежить від приготовляемой випічки, це можуть булки або пиріжки, рулет та інші. При діленні тіста треба пам'ятати, що розміри тіста при випічці будуть значно збільшуватися.

Другий етап. Формування тесту.

На цьому етапі з тіста, поділеного на шматки, формують майбутні готові вироби.

Третій етап. Розстойка вже сформованих заготовок з тіста.

На цьому етапі вже сформовані вироби викладають на промазанный жиром лист або покривають лист пергаментним папером. Розкладати заготовки треба на відстані один від одного, так як під час випікання вони значно збільшуються в розмірі. Потім заготовки накривають серветкою, щоб під час расстойки вони не обвітрилися. Для вистоювання заготовок деко треба поставити в заздалегідь підготовлену духовку з температурою 30 або 35 градусів. А взагалі час расстойки дуже залежить від готується вироби, чим більше його розміри, тим більше потрібно часу на расстойку, а чим менше розміри виробу, тим менше часу потрібно на расстойку.

Тісто вважається расстоявшимся нормально, якщо при натисканні на нього утворилося поглиблення відразу починає вирівнюватися.