Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
В раціоні жителів острівних країн, що живуть на морському узбережжі або на берегах великих озер різні водорості, як прісноводні, так і морські вже давно і міцно зайняли своє місце.

Затребуваність використання водоростей в кулінарії пояснюється великим вмістом у них різноманітних вітамінів, легко засвоюються білків і цінних мінералів. Крім того, багатьом водоростям властиві не тільки поживні, але і лікувальні властивості. До таких здавна використовується в кулінарії водоростей належать, зокрема, водорості конбу або комбу. Ці водорості багаті на йод, рослинну клітковину і кальцій.

Конбу являє собою велику буру водорість, довжина листків у якої сягає понад 20 метрів, а завширшки до 30 сантиметрів, що містить глютоматовую кислоту і володіє тонким ароматом і смаком.

Перед застосуванням конбу сушать і потім сортують. Найкращі частини у водоростей використовують для їжі, все інше вже йде для приготування бульйону дасі.

У кулінарії з конбу готують бульйон даси, а також ароматизують рис для суші. Конбу ріжуть на тоненькі смужки, які потім додають до рису або в суп. З конбу також готують різні закуски, типу салатів та інші страви.

Можна водорості також тушкувати з рибою або овочами. Сушені водорості мають білуватий вигляд, що природно. Просто потрібно перед приготуванням стерти з допомогою серветки цей шар, потім замочити водорості у теплуватій воді. Після того, як водорості набухнуть, їх зазвичай нарізають і готують. Ріжуть конбу на довгі (15 сантиметрів) смужки, завширшки 2 або 3 сантиметри, потім їх перев'язують і варять до повної готовності.

Можна також конбу зробити рулетики, для цього в серединку треба покласти шматочок овочів або риби, потім згорнути рулетиками і тонкими смужками з конбу перев'язати рулетики. Після цього такі рулети смажать або варять.