Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Для чого потрібна глазур?
Глазур не тільки прикрашає кондитерські вироби, але і є підсилювачем їх смаку. Рецептів глазурі безліч, вони відрізняються за смаком, кольором і консистенцією. Глазур буває шоколадною, кавової, цукрової, фруктової, білкової. І якою б вона не була, в основу глазурі кладуть цукор. Відмінність досягається додатковими інгредієнтами, що входять до складу глазурі.


Глазур сама по собі служить декором при оформленні страви, а також використовується, як клейка основа, на яку можна посипати кокосову стружку і т.д. Глазур використовують у вигляді пластичної маси для покриття коржів, а також для виготовлення квітів, листочків та інших елементів декорування кондитерських виробів. Нею покривають цукерки, вафлі і печиво.

Для отримання ідеальної глазурі, потрібно знати, як правильно її готувати. Робити це треба на повільному вогні при постійному помішуванні. Кількість рідини не повинно більше 15 - 20% від всього складу глазурі. Цукровий сироп і цукор ставлять на плиту, постійно помішуючи, додають необхідні інгредієнти, доводять до стану густої сметани. Ємність з ароматною густою і в'язкою цукровою масою знімають з вогню і тут же використовують глазур за призначенням, так як вона має властивість швидко застигати.