Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Що таке самбука і як її пити?
Як правило, наше алкогольне меню не відрізняється різноманітністю. Вино, горілка, шампанське - ось стандартний набір. А адже є безліч незвичайних напоїв, які не тільки цікаві на смак, але і подаються дуже красиво і святково. Один з них - самбука, італійський анісовий лікер, вміст спирту в якому від 38 до 42 відсотків. Крім анісу самбука містить сироп з ягід бузини.

Найчастіше у магазинах продається прозора самбука, але зустрічаються червоні, коричневі і навіть чорні сорти. Пити самбуку можна просто так, налив в келих. Але на батьківщині цього лікеру, в Італії, існує свій, оригінальний спосіб подачі самбуки.

Бармени називають його поданням "з мухами". Але не лякайтеся: "мухи" - це три кавових зернятка, які кладуть у келих (вони символізують щастя, здоров'я і багатство). Потім туди наливають лікер і підпалюють його. Після того, як напій згасне, йому дають трохи охолонути і випивають. Іноді полум'я акуратно задувають, не чекаючи, коли вона сама згасне.

Закушують самбуку кавовими зернятками. Найкраще цей лікер поєднується з м'ясними, рибними стравами, а також з кавою і деякими солодощами.

Як відомо, алкоголь шкодить нашому здоров'ю. Але в невеликих кількостях, на свята, можна собі дозволити такий незвичайний напій, як самбука.