Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Чим цікава рибка корюшка?
Скромна і маленька корюшка відбувається з благородного сімейства лососевих. Вона водиться в Північній Атлантиці, Північному Льодовитому океані і в північних областях Тихого океану. До цієї ж різновиду риб відносять і мойву разом зі снетком, якого до того ж часто називають ще карликової корюшкою.


Напевно, корюшка найбільше дивує своїм запахом, який нагадує свіжий огірок. До речі, саме за цю особливість у Росії її ще іноді називають «огуречником». Цікаво, що корюшка, навіть у тих, хто не дуже любить рибу стійко асоціюється з весною і відповідно зі свіжим огірком.


В основному корюшка мешкає в Балтиці і Фінської затоки. Вона дуже маленька, не більше десяти сантиметрів в довжину, але деякі великі особини можуть досягати в довжину і двадцять сантиметрів. Цікаво, що коли корюшка відправляється на нерест, то у жителів Неви і Нарви починається справжнісіньке свято, в Санкт-Петербурзі навіть придумали особливий день - Одинадцяте травня, і назвали його «Днем корюшки».

Звичайно, важко перерахувати всі страви, в яких використовується корюшка, але найпростіше її підсмажити на сковороді, попередньо обвалявши в борошні. Дуже смачна корюшка і в маринаді, а також, в копченому вигляді.