Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Де в кулінарії використовується Норі (порфіру)?
Норі - є японським назвою морських червоних водоростей, які відносяться до роду Порфір. Цікаво, що їстівні водорості порфіри існують не тільки поруч з Японією, але також ростуть близько до Китаю та Уельсу. З цієї причини, хоч під норі і розуміються саме ці їстівні червоні водорості, але загальноприйнято все-таки називати їх порфірами.

По запаху порфіру вельми скидається на капусту, а якщо спробувати, то - на шпинат. У порфірі багато протеїну, мінеральних речовин і вітамінів. Що ж стосується того, як готувати порфіру, то в цьому питанні є багато різних точок зору. Приміром, у Південній частині Уельсу порфіру воліють спочатку відварити, а потім підсмажити на одній сковороді з беконом. Цікаво, що це блюдо для даного регіону є делікатесом, хоча цілком традиційним.

У продажу порфіру можна побачити в якості висушених брикетики-квадратиків, які необхідно перед вживанням спочатку замочити на годину в холодній воді. Після того, як ці тонкі квадрати розбухнуть, то вони збільшаться в два рази. Після цього водорості промиваються, трохи проварюються і посипаються перцем. Таке блюдо вважається гарніром. До речі, у воду для варіння водорості порфіри краще додати трошки оцту - буде смачніше.