Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Де в кулінарії використовується кипрей (іван-чай)?
Цікаво, що пагони іван-чаю або зніту можна вживати в їжу. Однак, в цьому випадку треба враховувати, що для їжі необхідно брати молоденькі рослини, листя яких ще не розгорнулися.


З молоденьких рослин виготовляють салат. Приблизно сто грам пагонів зніту обшпарюють, після чого дрібненько нарізають і змішують з 50 г зеленої цибулі, після чого салат заправляється двома столовими ложками хрону, потім йде лимонний сік і сметана.

Проте, іван-чай може використовуватися не тільки для салату, але і для зелених щей. Буде дуже смачно, якщо кипрей змішати зі щавлем і молодою кропивою в рівних пропорціях. Вся зелень ошпаривается в окропі, після чого шинкуется і недовго гаситься в розтопленому вершковому маслі. Після цього всю суміш додають в бульйон з ріпчастою цибулею і картоплею.

Цікаво, що як їстівної зелені іван-чай заспокійливо діє на нервову систему, не гірше валеріани, хоча вона, звичайно, буде потужніший. Крім того, кипрей і для шлунка надзвичайно корисний. Їстівними вважається не тільки зелень, але і коріння іван-чаю. У свіжому вигляді їх смажать і варять, а висушені корені використовують у виготовленні сурогатної кави, втім, як і коріння цикорію. З зніту ще отримують відмінний кіпрейний мед, який в Росії відомий з давніх пір.