Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Кулінарні відповіді » Як правильно готувати нирки?
Нирки мають специфічний смак, причому, чим старше тварина, тим смак нирок стає більш інтенсивним. Такі бруньки краще перед приготуванням витримувати в молоці, бланшувати в окропі або вимочувати у холодній воді, можна з додаванням оцту.

Перед тим як готувати яке-небудь блюдо з нирок необхідно спочатку розрізати і видалити трубочки судин і плівки. З нирок перед приготуванням необхідно видалити жир.

Чим молодше вік тварини, тим ніжніший смак нирок і у них набагато менше різних шкідливих речовин. Якщо нирки будуть обсмажуватися, то краще нарізати їх шматками побільше, щоб вони не були сухими і жорсткими.

Від того до якого тварині належать нирки і залежить їх приготування, зокрема:
1. Телячі нирки - соковиті і ніжні, мають пікантний смак. Вага у них приблизно 350 -550 грамів. Їх можна смажити цілком або робити бефстроганы, запікати в духовці або на грилі.
2. Яловичі нирки - вага таких нирок від 750 грамів до кілограма. З яловичих нирок готують смажені страви, тушковані, запікають на грилі.
3. Свинячі нирки - мають специфічний смак. Вага у них невеликий приблизно 130 - 150 грамів. Свинячі нирки рекомендується смажити або тушкувати під гострою заливкою, можна навіть робити шашлики.
4. Нирки ягнят - соковиті і тверді. Такі нирки мають специфічний смак, вага у них маленький, приблизно 60 грамів. З нирок ягнят готують смажені страви, тушковані, запікають на грилі.