Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Домашнє вино » Домашнє вино з смородини

Домашнє вино з смородини

Нічого не може бути ароматні, душистей і натуральней, ніж домашнє вино з смородини. Особливо цей напій корисний у зимовий холодний час, так як після приготування зберігає всі свої корисні мікроелементи і вітаміни, тому захищає наш організм від застуди. Звичайно, доведеться повозитися, щоб приготувати це вино, але повірте, воно того варто. Спробуйте, я впевнена, вам сподобається.

Інгредієнти для приготування домашнього вина з смородини:

 1. Ягода смородина свіжа - 4 кілограми
 2. Вода очищена - 10,5 літрів
 3. Цукор - 3,480 кілограм
 4. Дріжджі сухі - 0,5 чайної ложки

Інвентар:

 1. М'ясорубка або блендер
 2. Велика каструля з кришкою
 3. Плита
 4. Стерилізований скляний бутель з кришкою
 5. Гумова рукавичка
 6. Чайна ложка
 7. Дерев'яна ложка
 8. Столова ложка
 9. Мірний стакан
 10. Вовняна ковдра
 11. Маленька миска
 12. Глибока миска
 13. Сито
 14. Келихи для подачі
 15. Графин
 16. Кухонні лійка

Приготування домашнього вина з смородини:

Крок 1: готуємо воду.

кип'ятимо воду
Для того щоб приготувати вино, в першу чергу необхідно прокип'ятити і остудити воду. Тому вливаємо очищену рідину в глибоку каструлю і ставимо на великий вогонь. Щоб вода швидше закипіла, накриваємо каструлю кришкою. Відразу ж після закипання, вимикаємо конфорку, а воду відставляємо в сторону остигати до кімнатної температури.

Крок 2: готуємо смородину.

перебираємо смородину
Для приготування молодого вина можна використовувати як червону, так і чорну смородину. Смак від цього не зміниться, а може змінитися тільки колір. Отже, висипаємо ягоди в глибоку миску і починаємо їх перебирати. Перестиглі і зіпсовані ягоди викидаємо. Промивати смородину під проточною водою не потрібно. Увага: з розрахунку 4 кілограм смородини виходить 10 літрів вина.

Після подрібнюємо ягоди в м'ясорубці або блендері. У першому варіанті можна використовувати інвентар з середньою ґратами. Але якщо ви використовуєте блендер, тоді перемалывайте ягоди на маленькій швидкості і невеликими порціями так, щоб в масі були і невеликі шматочки смородини. Подрібнену ягоду перекладаємо назад в глибоку миску.

Крок 3: готуємо домашнє вино з чорної смородини.

перемішуємо подрібнену смородину з водою і цукром
Виливаємо в миску з подрібненої смородиною охолоджену кип'ячену воду і за допомогою мірної склянки відміряємо половину цукру і також висипаємо в загальну ємність. Потім висипаємо з допомогою чайної ложки дріжджі і,  скориставшись дерев'яною ложкою, добре все перемішуємо. Тепер всю суміш акуратно перелити в скляну пляшку, заповнюючи на 2/3 всього обсягу.
розливаємо вино з суслом по банкам і закриваємо їх рукавичками
Так як для вина повітря і сонячне світло - це вбивчо, обов'язково надягаємо на горлечко пляшки гумову рукавичку, заздалегідь зробивши невелику дірочку на одному з пальців, і закутуємо у вовняну ковдру. Ставимо  вино в темне місце й чекаємо, коли почнеться процес бродіння.

Після закінчення 5-7 днів, розводимо окропом у вільній маленькій мисці половину від цукру, що залишився і цукрову суміш виливаємо в бутель з вином. Після цього добре все збовтуємо, одягаємо рукавички і чекаємо ще деякий час. По закінченні 3-5 днів, знову розводимо таким же способом весь цукор, що залишився і вливаємо в напій. Після того, як ми в черговий раз взболтаем вино, знову одягаємо на ємність гумову рукавичку і залишаємо вино в темному місці, продовжувати бродити приблизно 1 місяць.
перелити вино в іншу ємність
Коли дріжджі і мезга опустяться на дно пляшки, необхідно перелити вино в іншу ємність. Для цього тоненькою цівкою переливаємо напій через сито в чисту глибоку миску. Скляний бутель після цього ретельно промиваємо під гарячою проточною водою і  через кухонну лійку, переливаємо вино назад. Перший етап – бродіння, ми пройшли. Тепер починається другий етап приготування цього смачного і ароматного напою – освітлення і дозрівання.
вино з смородини
Бутель з вином закриваємо щільно кришкою і ставимо в темне прохолодне місце доходити протягом ще 3-х місяців. Увага: довго зберігати такий напій не варто, так як він самий що ні на є натуральний – без консервантів, а тому швидко псується. У будь-якому випадку після приготування зберігати його краще в холодильнику.

Крок 4: подаємо домашнє вино з чорної смородини.

домашнє вино з смородини
Як тільки домашнє вино з смородини дозріє, переливаємо його в глечик і подаємо до святкового столу разом з винними келихами. Вино виходить дуже ароматним, смачним і в міру солодким. Для такого вина прийнятна фортеця становить не більше 10-14 градусів. А ось пригощати друзів і близьких таким напоєм можна з фруктовою нарізкою і шматочками сиру різних сортів.

Приємного вам насолоди!

Поради:

– Для того щоб вино не окислювалося, настоювати його, перемішувати і переливати з ємності в ємність необхідно тільки з використання скляного, пластмасового і дерев'яного реманенту.

– Щоб правильно розрахувати кількість градусів, необхідно дотримуватися таких пропорцій: на 1 літр ягід необхідно 2,7 літра кип'яченої охолодженої води; 1 градус – це 20 грамів цукру на 1 літр суміші. Тобто, якщо ви хочете приготувати 12 градусне домашнє вино, тоді вам необхідно 20 грам цукру помножити на 12 градусів і помножити на суму маси ягід з літрами води, зазначених у рецепті. В нашому варіанті – це 14,5 літрів загальної маси.

– Подрібнити смородину можна і з допомогою товкачика для пюре. Для цього необхідно висипати всі ягоди в миску і добре потовкти їх до потрібної консистенції.

– Найкраще перелити вино після осідання мезги і дріжджів через чисту тоненьку трубочку для крапельниць.