Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Чай по-гонконгски

Чай по-гонконгски – ароматний незабутній напій, який подарує вам і вашим гостям воістину райську насолоду. Приготувати такий чай дуже просто, головне щоб під рукою були якісні свіжі інгредієнти. Все інше залежить тільки від того, наскільки ви любите чай і з якою уважністю його готуєте. Адже саме цей чай потрібно робити з душею, як це роблять в Китаї.

Інгредієнти для приготування чаю по-гонконгски:

 1. Очищена Вода холодна - 1 стакан
 2. Чай чорний крупнолистовий - 2 чайні ложки
 3. Молоко концентроване - 1,5 склянки
 4. Цукор - за смаком

Інвентар:

 1. Турка чи маленька каструля
 2. Столова ложка
 3. Чайна ложка
 4. Плита
 5. Ситечко
 6. Чайничок
 7. Чайна чашка або піала
 8. Кухонні прихватки

Приготування чаю по-гонконгски:

Крок 1: готуємо чорний чай.

заварюємо чорний чай
Висипаємо листя чорного чаю в турку або маленьку каструлю, заливаємо все очищеною водою і ставимо на середній вогонь. Коли чайний напій закипить, відразу ж робимо маленький вогонь і продовжуємо варити його ще протягом 3 хвилин. Увага: щоб чай краще заварився, після закипання рідину потрібно добре перемішати з допомогою столової ложки. Після закінчення відведеного часу знімаємо турку з вогню, скориставшись кухонними прихватками, але конфорку не вимикаємо.

Крок 2: готуємо чай по-гонконгски.

додаємо в чай молоко
Ще в гарячий чорний чай тоненькою цівкою вливаємо молоко і при цьому все ретельно перемішуємо з допомогою столової ложки. Після цього ставимо ємність знову на маленький вогонь і знову доводимо напій до кипіння. Після закипання варимо чай ще протягом 3-х хвилин. Відразу ж після цього вимикаємо конфорку, а рідина в турці переливаємо, притримуючи кухонними прихватками, через ситечко в чайничок. Все, чай по-гонконгски готовий!

Крок 3: подаємо чай по-гонконгски.

чай по-гонконгски
У Китаї дуже люблять чай. Існують цілі чайні церемонії, де чай заварюють не поспішаючи. Китайці вважають, що смак чаю не тільки залежить від якості чайних листочків, але і з якою ретельністю і увагою будуть готувати цей ароматний напій. Тому подаємо чай по-гонконгски до десертному столу з чайними чашками або спеціальними пиалочками. В якості частування можна запропонувати цукерки, горішки і печиво. Цукор же краще ставити поруч з чаєм і пропонувати кожному додати за смаком.

Приємного вам чаювання!

Поради:

– Для приготування чаю по-гонконгски обов'язково використовуйте крупнолистовий чай, таким чином напій вийде більш ароматним і насиченим смаком.

– Молоко найкраще використовувати магазинне з високим відсотком жирності, так як домашнє зазвичай дуже жирне і на його поверхні утворюються вершки.

– Замість молока можна додати в чай вершки з 10% жирністю.

– Чай по-гонконгски можна подавати до десертному столу і в холодному виді з льодом. В такому випадку краще всього додати цукор в напій на свій розсуд і тільки після цього пригощати друзів.