Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Апельсиновий чай

Ви втомилися від звичайного чаю? Тоді можна приготувати чудовий апельсиновий чай не виходячи з дому, звичайно з урахуванням того, що у ваших «засіках» знайдуться всі необхідні для цього інгредієнти. Спробувавши одного разу цей ароматний напій, ви оціните його по достоїнству, натуральний і дуже насичений чай стане вашим улюбленим напоєм!

Інгредієнти для приготування апельсинового чаю:

 1. Апельсин - 1 штука
 2. Чай чорний байховий - 2 чайні ложки
 3. Вода чиста дистильована вода - 1 літр
 4. Цукор за смаком

Інвентар:

 1. Плита
 2. Чайник
 3. Мірний стакан для води
 4. Паперові кухонні рушники
 5. Глибокий сотейник з кришкою - 2 штуки
 6. Велика терка
 7. Заварювальний чайник
 8. Сито з дрібною сіткою
 9. Обробна дошка
 10. Чайна ложка
 11. Чайна чашка
 12. Чайне блюдце
 13. Сито для проціджування чаю

Приготування апельсинового чаю:

Крок 1: готуємо воду.

чайник з водою
Включаємо плиту на сильний рівень, ставимо на неї чайник з 1 літром чистої дистильованої води і доводимо рідину до кипіння.

Крок 2: готуємо цедру.

апельсинова цедра
Поки нагрівається чайник, промиваємо апельсин під холодною проточною водою, позбавляючись від будь-якого роду забруднень. Потім сушимо цитрус паперовими кухонними рушниками від надлишків вологи. Беремо глибокий сотейник і за допомогою великої терки натираємо до нього апельсинову цедру, знімаючи тільки верхній помаранчевий шар шкірки.


Крок 3: готуємо апельсиновий чай.

вода в заварнику
Тепер вливаємо в заварювальний чайник 200 мл гарячої води, а 500 мілілітрами окропу заливаємо апельсинову цедру.
цедра у воді
Ємність з цитрусовими корочками накриваємо кришкою і даємо їм настоятися, а маленькому чайнику нагрітися, приділяємо цьому процесу 10 хвилин. Приблизно через 6 – 7 хвилин настоювання, повторно нагріваємо воду, що залишилася в чайнику.

Крок 4: доводимо чай до повної готовності.

апельсинова настоянка
Потім використовуючи сито з дрібною сіткою, проціджуємо апельсинову настоянку в інший чистий сотейник, ставимо його на плиту, включену на сильний рівень, доводимо ароматну рідину до кипіння і відразу переставляємо сотейник на обробну дошку.
заварка
Після того як вода в чайнику нагріється, зливаємо з заварника вже охолоджену рідину і обдаємо його свіжим окропом. Потім всипаємо всередину чайничка 2 чайні ложки чорного байхового чаю, заливаємо заварку гарячої апельсинової настоянкою, накриваємо ємність кришкою і даємо можливість напою заваритися, цілком вистачить 5 – 7 хвилин.
сито на чашці
Тепер ставимо на чайне блюдце чашку, а зверху на неї викладаємо маленьке ситечко, вливаємо через нього заварений апельсиновий чай і подаємо напій до столу в гарячому вигляді.

Крок 5: подаємо апельсиновий чай.

чай в чашці
Апельсиновий чай подається в гарячому вигляді, але за бажанням його можна смакувати і охолодженим. За традицією цукор, вершки і молоко подаються до чаю окремо. Смак цього напою перевершить всі ваші очікування, звичайний чай перетвориться в чудовий «цитрусовий нектар», який не тільки приємний, але і дуже корисний у спекотні літні дні! Насолоджуйтесь!

Приємного апетиту!

Поради:

– За бажанням в апельсинову настоянку перед повторним кип'ятінням можна додати сік 1 апельсина.

– Замість свіжої апельсинової цедри можна використовувати сушену цедру.

– Тим же способом можна готувати чай з цедри лимона, мандарина або грейпфрута.

– Для заварки можна використовувати будь-який вид чорного, зеленого або трав'яного чаю.