Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Кава » Бедуїнський кави

Бедуїнський кави

Бедуїнський кави – ароматний незабутній за смаком кави, виходець спекотної пустелі. Таку каву не зрівняється з іншими напоями і запам'ятається вам, як божественний напій, особливо це стосується справжніх кавоманів, які люблять міцну каву. Готується цей напій по-особливому методу і з ним варто повозитися, але повірте – він того вартий.

Інгредієнти для приготування бедуїнської кави:

  1. Кава мелена «Арабіка» - 2-4 чайні ложки
  2. Очищена Вода холодна - 2 склянки
  3. Спеція кардамон мелена - на смак

Інвентар:

  1. Чайна ложка
  2. Кавник або турка (джезва)
  3. Плита
  4. Кавові чашечки
  5. Кухонні прихватки
  6. Кухонний паперовий рушник

Приготування бедуїнської кави:

Крок 1: готуємо турку.

бедуїнський кавник
Бедуїнський кави особливий міцний напій, який і готувати потрібно по-особливому. Для приготування такої кави дуже важливо вибрати правильну посуд, в якій він буде заварюватися. Тому якщо у вас не виявилося під рукою спеціального кавника або турки, тоді краще відкласти приготування цього напою на потім. Так як звичайна каструлька або кавова машина тут не помічники.
промиваємо турку під водою
Отже, промиваємо зайвий раз ємність під проточною водою і після – насухо витираємо кухонним паперовим рушником.

Крок 2: готуємо каву.

кавові зерна
Важливим моментом є вибір кави. Кава обов'язково повинен бути середньої обжарювання, але ні в якому разі не чорний. Пропорції приготування бедуїнської кави такі: на 2-4 чайні ложки кави необхідно 2 склянки води. Але при цьому зменшувати кількість можна, а от збільшувати не можна, так як кавовий напій виходить дуже міцний, і пити його треба невеликими ковтками з маленької кавової чашки.

Крок 3: готуємо бедуїнський кави.

варимо каву в турці
У бедуїнів своя методика приготування цієї кави. Ці гостинні люди томлять кавовий напій на маленькому вогні піску на протязі 18 годин. Згодом виходить густа масляниста рідина з різким кавовим ароматом. Ми ж не будемо вдаватися до такого способу приготування кави, а скористаємося кухонною плитою.

Отже, висипаємо мелену каву в турку і заливаємо його холодною очищеною водою. Потім додаємо кардамон. Увага: висипаємо цю спецію в ємність в будь-якій кількості на ваш смак. Насправді кардамон смак цієї кави не зіпсує, а навпаки зробить напій більш пікантним і вишуканим, а також згладить дія кофеїну на серце і судини людини. 

Увага: перемішувати не треба. Це ще одна з особливостей приготування бедуїнської кави. Ставимо турку на маленький вогонь і уважно стежимо за процесами перетворення води з меленою кавою в справжній кавовий напій. Як тільки почне підніматися пінка до бортикам турки, відразу ж за допомогою кухонних прихваток відставляємо ємність в бік і тепер найцікавіше – починаємо бити дном турки про рівну, але не дуже жорстку поверхню. Бедуїни в цьому випадку б'ють дном кавника про пісок або долоню.

після того, Як осяде піна, ставимо турку назад на маленький вогонь і повторюємо цю процедуру ще 3-8 разів в залежності від того, наскільки міцним ви хочете приготувати каву – чим більше разів підніметься піна, тим міцніше вийде напій.

Крок 4: подаємо бедуїнський кави.

бедуїнський кави
Бедуїни дуже гостинний народ і завжди раді новим гостям. А ось пригощають вони своїм кави всіх без винятку обов'язково з рожевою водою, яка настоялася на пелюстках троянд. Бедуїнський каву п'ють без цукру. У нашому випадку друзів можна пригощати цим ароматним напоєм разом з різними солодощами. Разом з тим ні в якому разі не додавайте в каву коньяк, так як сам по собі напій дуже міцний, і коньяк може тільки посилити дію кофеїну на організм людини.

Приємного вам кавування!

Поради:

– Замість меленого кардамону в бедуїнське кави можна додати кілька коробочок цієї приправи.

– Крім «Арабіки» бедуїнський кави можна варити і на інших сортах кави. Головне щоб зерна були непережаренные і дрібного помелу.

– Бедуїнський кави необхідно пити маленькими ковточками і в невеликій кількості, максимум 3-4 ковтки.

– В бедуїнське кави можна також додавати корицю, але тільки в невеликій кількості, щоб вона не перебила аромат самого кави або кардамону.