Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Компоти » Узвар з шипшини

Узвар з шипшини

зараз Вийшов на вулицю. Холодно. Зима, пора не тільки застуд, але і ще, на додачу до всього, грипозна. Якби чого – в аптеку бігти? Ні, якщо в запасі у вас є самий звичайний шипшина. Як його використовувати? А давайте узвар з шипшини зробимо. І просто, і смачно, і серйозна захист від усіх зимових болячок. Повірте предкам, вони в цьому толк знали.

Інгредієнти для приготування узвару із шипшини:

  1. Вода – 1 літр
  2. Свіжий або сушений шипшина – приблизно 30 ягід
  3. Цукор – за смаком.
  4. Мед і лимон (при бажанні) - за смаком

Інвентар:

  1. Ложка
  2. Миска
  3. Каструля

Приготування узвару з шипшини.

Крок 1: готуємо ягоди

Запасіться на зиму ягодами шипшини

Перш за все перевіримо, чи є вони у нас в наявності. Якщо не виявилося, є і запасний варіант, оглянутися по сторонах. Ягоди шипшини зберігають всі вітаміни і поживні речовини навіть у морози. Так що, збирати їх можна і взимку. Знайшли ягоди? Ретельно переберемо їх, промиємо і заллємо звичайною холодною водою. Нехай постоять трохи.


Крок 2: готуємо узвар

Ставимо на плиту

Залиті водою ягоди треба поставити на вогонь і довести до кипіння. Нехай побурлят на повільному вогні три хвилинки. А зараз знімемо їх з плити, накриємо кришкою, і нехай напій охолоне і настоїться в прохолодному місці. Як довго?  Якщо брати традиційний український рецепт, то протягом доби. Але можна обмежитися і  півгодини. Залишилася суща дрібниця: процідити його і додати цукор або, ще краще, натуральний мед. Мед, до речі, бажано додавати не в окріп, а хоча б в гарячий відвар. Краще збережуться його цілющі властивості. Не завадить і часточка лимона, хоча в старовинний рецепт лимон, звичайно, не входив. Тоді яблука додавали.


Крок 3: подаємо до столу

Готове.

Узвар з шипшини – традиційне різдвяне блюдо. А чим ще знаменитий різдвяний стіл? Звичайно, випічкою. Так що, узвар подають з пирогами та іншими виробами з тіста. Але хороший він і просто як прохолодний напій.
Приємного апетиту!


Поради:

- У двох-трьох ягідки шипшини містяться добові дози вітамінів С, Р та каротину.  Так що, якщо у вас є їх запас, можна обійтися без дорогих аптечних полівітамінів.
- Узвар можна готувати з різних свіжих і сухих фруктів і ягід. Головна відмінність від звичайного компоту полягає в тому, що узвар наполягають, а не варять.
- Якщо Ви чекаєте дитину, холодний узвар з шипшини можна сміливо пити замість води. Тільки цукру не додавайте.