Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Напої » Соки » Вишневий сік

Вишневий сік

Здорова їжа і питво це важливий елемент у житті кожної людини, а якщо ви приготували кулінарний шедевр своїми руками він подвійно смачніше, і в двоїння корисніше. Вишневий сік це один з таких шедеврів, ароматний, смачний, корисний і просто чудовий, цей напій містить запаморочливо велику кількість вітамінів, мікроелементів і мінералів, які так необхідні людському організму.

Інгредієнти для приготування вишневого соку:

 1. Вишня бордова або чорна – 1 кілограм
 2. Вода чиста дистильована – 500 мл
 3. Цукор – 250 грам або за смаком

Інвентар:

 1. Друшляк
 2. Глибока миска
 3. Булавка
 4. Глибока каструля
 5. Мірний стакан
 6. Столова ложка
 7. Плита
 8. Графин
 9. Сито з дрібною сіткою
 10. Стерильна марля – 30 сантиметрів
 11. Склянку

Приготування вишневого соку.

Крок 1: готуємо ягоди

вишня в мисці

Візьміть соковиту стиглу, бордову або чорну вишню переберіть і видаліть пошкоджені, зіпсовані або роздавлені ягоди. Після скиньте вишню в друшляк, ретельно промийте під струменем холодної проточної води від різного роду забруднень і укладете в глибоку миску. Дуже часто у вишні живуть маленькі гусениці. Для того щоб бути впевненими в тому, що ваш сік без гусеничного м'яска в миску з вишнею налийте проточної води так, що б вона покривала плоди зверху на 2 пальці. І дайте відстоятися 10 - 15 хвилин, якщо у вишні є гусениці, вони спливуть догори. Після всього цього процесу скиньте вишню назад на друшляк, ще раз промийте її під проточною водою, видаліть з кожної ягідки кісточку з допомогою шпильки і перекладіть в глибоку каструлю.


Крок 2: з'єднуємо вишню з цукром

вишня з цукром

Засипте вишню цукрів і дайте настоятися протягом 35 – 40 хвилин і пустити сік. Звичайно, ви можете вибрати більш простий спосіб підготовки вишні, просто пом'явши її виделкою, і вона швидко виділить сік, але в такому разі ваш напій вже не буде кришталево чистим навіть після декількох процесів фільтрації.


Крок 3: готуємо вишневий сік

вода в каструлі з вишнею

Через 35 – 40 хвилин ваша каструлька буде наполовину наповнена натуральною вишневим соком і при цьому всі ягоди залишаться майже цілими, що дуже допоможе вам у подальшому приготуванні солодкого вишневого нектару. Тепер кислий натуральний вишневий сік треба розбавити, інакше, він буде занадто концентрований, а це дуже не бажано для людей з підвищеною кислотністю або для дітей, так як кислота може не тільки позитивно впливати на організм людини, але і негативно впливає на ніжні стінки людського шлунка, що може призвести до виразки. Тому додайте в каструлю потрібну кількість чистої дистильованої води.

каструля з вишнею

Перемішайте отриману масу столовою ложкою і поставте каструлю на плиту, включену на середній рівень. Коли рідина закипить зменшіть температуру плити на найменший рівень. Варіть напій 20 хвилин, за цей час вишня випустить весь сік, після відставте ємність, з плити допомагаючи собі кухонним рушником і дайте напою трохи охолонути.

вишня в ситі

Тепер візьміть дволітровий скляний графин і встановіть на його поверхню сито з дуже дрібною сіткою. Перелийте охолоджений сік з каструлі в графин через сито, якщо його чистота не задовольнила вас, повторіть фільтрацію, якщо і після повторного проціджування ви все ще домагаєтеся консистенцію кришталевої чистоти, відфільтруйте сік через стерильну марлю, складену в 2 – 3 рази. Дайте соку повністю охолонути налийте собі порцію в склянку і дегустуйте.


Крок 4: подаємо вишневий сік

вишневий сік

Вишневий сік подається кімнатної температури для дітей і за бажанням холодним для дорослих. Його як і будь-які види компотів подають у графинах, поруч з якими ставлять склянки, вази з льодом і блюдця зі свіжими фруктами для того, щоб гості могли доповнювати сік свіжим ароматом і смаком фруктів. Ідеальний вітамінний напій який збагачений вітаміном С і іншими корисними речовинами. Насолоджуйтесь і будьте здорові!

Приємного апетиту!


Поради:

– Цей вид соку можна консервувати, після того, як ви приготували сік так як вказано в рецепті, процідіть його гарячим через дрібне сито стільки разів, скільки вважаєте за потрібне. Після перелийте його назад в каструлю, доведіть до кипіння і розлийте по чистим, сухим стерилізованим банкам, потім банки закупорьте стерилізованими металевими кришками з допомогою ключа для консервації. Переверніть банки з соком шийкою вниз, поставте на підлогу і накрийте вовняною ковдрою, так щоб не було щілин. Охолоджуйте заготівлю протягом 2 – 3 днів і після цього поставте банки з соком в темне, прохолодне, добре провітрюване місце. Взимку цей сік послужить вам величезну службу, наповнюючи ваш організм вітамінами.

– Вишневий сік можна скомбінувати, додавши інші ягоди, наприклад черешню, смородину, малину, ожину і багато інших. Обробивши другий вид ягід тим же способом, як описано в першому кроці даного рецепту, з'єднайте їх з вишнею, засипте цукром, дайте можливість пустити сік і після дійте за рецептом.

– Ви можете ароматизувати ваш вишневий сік, додавши в нього ванільний цукор, вийде дуже приємний аромат. На вищевказану кількість інгредієнтів, 10 грам ванільного цукру, який треба з'єднати з вишнею під час варіння.

– З вишневого соку можна приготувати вишневий сироп, який дуже добре поєднується з десертами. Зробити це дуже просто, процідіть сік у другу глибоку миску і уварите його до згущення на самому маленькому вогні. На цей процес піде приблизно 25 – 30 хвилин.