Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Топлене молоко в мультиварці «Як у печі»

Калорійність: 85,0 ккал  -  Час приготування: 6.0 год

Пропонуємо Вам зануритися в дитинство і спробувати згадати смак домашнього топленого молока. Ще наші бабусі та прабабусі його готували для нас з вечора, щоб вранці ми могли поснідати ароматним топленим молоком зі свіжими, щойно спеченими пиріжками або булочками.

Пряжене молоко готували в російських печах. І не дивно, адже і сам рецепт приготування такого молока має споконвічно російські корені, давньоруське походження. Крім неймовірного смаку і ніжного вершкового аромату, пряжене молоко відрізняється приємним жовтим кольором і зберігатися набагато довше, ніж сире молоко. Процес «топления» проводиться повільно, не доводячи молоко до кипіння. Тому таке молоко максимально зберігає всі свої корисні властивості, на відміну від кип'ятіння його.

Рецепт топленого молока в мультиварці «як у печі», дозволить Вам знову зануритися в дитинство, вдихнути знайомі аромати і насититися неймовірним смаком.

Хотілося б трохи розповісти про корисні якості топленого молока, адже під впливом температури, змінюється вихідний склад молока. В топленому молоці більший вміст жирів, вітаміну А, кальцію, заліза, ніж у сирому. Але такі вітаміни, як С і В1 в процесі температурного впливу значно зменшуються.

Пряжене молоко можна вживати, як готовий напій, або додавати його в каву, чай, приготувати ряжанку, варити на його основі каші та молочні супи. Таке молоко буде смачним і в гарячому, і в сирому вигляді. А готувати топлене молоко в мультиварці – одне задоволення. Виходить все дуже швидко, без клопоту, з мінімального набору інгредієнтів.

Інгредієнти:

3 літраСвіжого домашнього молока
2 ст. л.Цукрового піску

Інструкція:

Крок 1 Підготуйте молоко і мультиварку. Цукор не є обов'язковим інгредієнтом. Тому Ви можете додавати на свій смак, або ж зовсім утриматися від його додавання. Отже, приступайте до приготування. В мультиварку потрібно вилити 3 літра молока. Всипати бажану кількість цукру. Вам потрібно встановити програму «МОЛОЧНА КАША». Час – за замовчуванням. Коли ця програма завершиться, встановіть програму «ТУШКУВАННЯ» на 3 години. А потім залиште на режимі підтримки тепла ще на 1,5 – 2 години. Таке молоко можна готувати з вечора. Встановити необхідну програму, і залишити молоко на «Підігріві» до ранку. Вас розбудять приємні аромати з Вашого дитинства. Немов Ваша бабуся з села приготувала для Вас сніданок.
Крок 2 Кінцевий результат безпосередньо залежить від якості використовуваного молока. Краще всього брати домашнє коров'яче молоко. Тоді і колір буде приголомшливим, і плівочка – все, як в дитинстві. Використовуючи молоко з магазинів, тим більше, якщо воно не перевіреного якості, ризикуєте зіпсувати страву. Можуть вийти пластівці або ж зовсім згорнувся блін. Тому до вибору молока підходите з усією відповідальністю. Пряжене молоко дуже смачно поєднується зі свіжою домашньою випічкою як холодному, так і в гарячому вигляді.
Bon Appétit!

Топлене молоко в мультиварці «Як у печі»: відео