Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Сирний соус в мультиварці

Цей соус дуже оригінальний, його використовують в овочевих і м'ясних запіканках, а також як підлива до пасти або рису з овочами. Приготування не займе багато часу, адже допомога буде чудовий кухонний прилад – мультиварка. Отже, ось рецепт сирного соусу в мультварке.

Склад:

  • стакан молока;
  • склянку бульйону (овочевий або курячий);
  • ложка борошна;
  • 150 грам твердого сиру;
  • 50 грам вершкового масла.

Приготування сирного соусу в мультиварці

Розігріваємо масло вершкове в мультиварці, для цього підійде режим «смаження». Додаємо туди ложку борошна і добре перемішуємо, щоб не утворилися грудки. Вимкнути на час.

В ковшике або каструлі окремо підігріти рідини (бульйон і молоко), вони повинні бути однакової температури з маслом на сковороді. Потім знову включити мультиварку на той самий режим (деякі моделі пам'ятають останню програму) і поступово додати молоко і бульйон. Суміш потрібно постійно заважати, дочекатися закипання. Закрити кришку приладу і готувати в режимі «суп» або «гасіння». Через 6 хвилин додати натертий сир і почекати його повного розчинення суміші, в процесі краще помішувати соус. Через зазначений час мультиварку можна відключати. В кінці, на сирний соус прямо в мультиварці зверху необхідно покласти невеликий шматочок вершкового масла це не дасть йому покритися скоринкою при застиганні. Його краще використовувати гарячим, оскільки в подальшому його доведеться розігрівати.

Солиться соус вже після приготування, власне тоді додається і мускатний горіх, але за бажанням.

до Речі сирний соус має властивість трохи густіти, тому не варто його доварювати до густоти, нехай буде середньої консистенції.