Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Біляші в мультиварці

Калорійність: 250 ккал  -  Час приготування: 3.0 год

Мультиварка – річ універсальна. Вона легко справляється з будь-яким поставленим завданням. Так і сьогодні з її допомогою, ми готуємо з Вами «Біляші» в мультиварці.

Це всім знайоме і улюблене блюдо, а особливо перевагу беляшам віддають представники сильної статі, має корені з казахської кухні. За деякими даними біляші має походження в башкирської і татарської кухні. Страву готують з дріжджового тіста, а начинкою служить м'ясний фарш. Біляші обсмажують у великій кількості киплячої олії, що надає їм неймовірний золотистий відтінок. Також дуже важливо обсмажувати біляші саме в розігрітому, киплячому маслі, щоб фарш зберігав свою соковитість, смак і аромат.

Сьогодні біляші дуже широко поширені в Росії, Україні, Білорусії та інших країнах колишнього СНД.

Інгредієнти:

540 грБорошна
330 млВоди
5 грДріжджів сухих
15 грЦукрового піску
16 грСолі
800 грЯловичини або свинини
120 грЛука
За смакомчорного меленого Перцю
1,000 лРослинного масла

Інструкція:

Крок 1 Спочатку займіться підготовкою тесту. Його можна вимісити як вручну, так і в хлібопічці. Ми готували тісто в хлібопічці. Використовуючи цей прилад, читайте уважно інструкцію з експлуатації. Є моделі хлібопічок, які потрібно відразу завантажувати сухі інгредієнти, а є такі, в яких потрібно починати приготування з рідких. Якщо хлібопічки у Вас немає, тісто без праці можна замісити руками.
Крок 2 Поки тісто піднімається в хлібопічці, Ви можете приготувати начинку для біляшів. До слова сказати, якщо ВИ місіть тісто вручну і шукаєте темне і тепле місце, щоб воно піднялося, можете використовувати мультиварку, включивши на кілька хвилин програму «ПІДІГРІВ», а потім залишивши тісто під закритою кришкою, поки воно не збільшиться в обсязі. Також можна використовувати програму «Мультиповар», 40 градусів або «ЙОГУРТ» (ця програма також підтримує температуру 40 градусів в мультиварці). Отже, повертаємося до приготування начинки. Пропустіть Через м'ясорубку м'ясо і цибулю. Додайте у фарш сіль та перець. Добре перемішайте його. Потім додайте 50 – 70 мл крижаний очищеної води. Знову перемішайте фарш.
Крок 3Коли тісто добре підійшло, витягайте його на змащену рослинним маслом робочу поверхню і обімніть. Також змастіть невеликою кількістю масла руки. Тісто треба розкачати в довгасту ковбаску і розділити на 18 – 20 рівних частин.
Крок 4Кожен шматочок тіста розкачайте качалкою в коржик. Також можете распластать його руками. На кожен коржик, в центр покладіть невелику кількість м'ясної начинки. Виходить, приблизно, але 45 – 49 грам.
Крок 5Тепер добре заліпіть біляші і надайте їм спочатку круглу, а потім злегка плескату форму. Хотілося б відзначити, що біляші з казахської рецептом робляться з невеликим отвором у центрі, щоб було видно начинку. Ми ж пристосували рецепт для своєї зручності. Якщо хочете отримати справжні казахські біляші, залишайте отвір.
Крок 6Тепер важливий момент: смажити біляші треба на самій високій температурі, яку тільки може розвинути мультиварка. У нас це «МУЛЬТИПОВАР» - 170 градусів. Масло має добре розігрітися. Наливати його необхідно велика кількість. Біляші повинні смажитися, як би у фритюрі. Якщо Ваша мультиварка не здатна розвинути температуру хоча б 160 градусів, від обсмажування біляшів в ній краще утриматися і виконати все на сковороді в киплячому маслі. В іншому випадку смак біляшів не буде таким, яким повинен бути, з'явиться скориночка, тісто не набуде достатньої пишності. А замість 7 – 9 хвилин обсмажування кожної партії (у нас за три - чотири біляша), Ви витратите 13 – 15 хвилин. Готові біляші слід відкинути на паперову серветку або рушник, щоб з них вбрався зайвий жир.
Bon Appétit!

Біляші в мультиварці: відео