Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!

Соус Унагі»

Сьогодні ми з Вами приготуємо знаменитий японський соус «Унагі». Ця ароматна маса готується на основі соєвого соусу і подається разом з японськими стравами, до складу яких входить копчений або солоний вугор. Хоча іноді його використовують для сервірування інших, не менш смачних рибних або рисових страв.

Інгредієнти для приготування соусу «Унагі»:

  1. Соус соєвий (без добавок) - 1/2 чашки
  2. Мірін (солодке рисове вино) - 1/2 чашки
  3. Цукор (білий або коричневий) - 1/4 чашки

Інвентар:

  1. Сотейник
  2. Плита
  3. Дерев'яна кухонна лопатка
  4. Обробна дошка
  5. Чашка (ємність 300 мілілітрів)
  6. Соусник

Приготування соусу «Унагі»:

Крок 1: готуємо соус.

вино в сотейнику
Беремо невеликий сотейник і вливаємо в нього 1/2 чашки «Мірін» - солодкого рисового вина. Ставимо цю ємність на плиту, включену на середній рівень. Доводимо вино до кипіння. Це треба зробити для того, щоб алкоголь випарувався. Коли на поверхні вина з'являться перші бульбашки, які свідчать про його закипанні, додаємо в сотейник 1/4 чашки цукрового піску. Помішуючи масу дерев'яних кухонних лопаткою, продовжуємо кип'ятити вино до повного розчинення цукрових крупинок.
соус в сотейнику
Коли цукор розчиниться, додаємо в сотейник 1/2 чашки соєвого соусу і доводимо все інгредієнт до повторного кипіння. Потім зменшуємо температуру плити на рівень між малим та середнім.
сотейник на столі
Продовжуємо варити соус «Унагі» 20 хвилин. Потім вимикаємо плиту, переставляємо сотейник на обробну дошку, даємо можливість соусу охолонути до кімнатної температури, переливаємо його в соусник і подаємо до столу.

Крок 2: подаємо соус.

соус на рибу
Соус «Унагі» подають кімнатної температури або в охолодженому вигляді. В основному його сервірують разом з ролами «Унагі» або ролами «Дракон». Також дуже часто цим соусом поливають копченого-запеченого вугра, заправляють їм відварений рис або змащують цієї запашної масою рисові коржі. Насолоджуйтесь!
Приємного апетиту!

Поради:

– Іноді в соус вводять смажені і перемелені кістки вугра, свіжий або сушений корінь імбиру. Також дуже часто додають свіжого вугра, варять соус 20 хвилин, проціджують, охолоджують і подають.

– Іноді, для того щоб додати соусу більш густу консистенцію, в нього додають картопляний крохмаль. На вищевказану масу інгредієнтів 3 - 4 грами.

– Замість цукру можна використовувати цукрову пудру або мед.

– Цей вид соусу треба зберігати в холодильнику, попередньо упакувавши його в герметичну ємність: банку, пластиковий контейнер.