Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Випічка » Тісто » Закваска для хліба «Вічна»

Закваска для хліба «Вічна»

Представляємо вашій увазі найпростішу закваску для хліба «Вічне». Вона необхідна для того, щоб можна було спекти його в домашніх умовах без застосування дріжджів. Готовий виріб виходить неймовірно пишним, ароматним і смачним. Причому, по даному рецепту ви зможете приготувати хліб на основі абсолютно різного борошна: пшеничного, житнього і т.д. Тут вже все залежить від вашого смаку і вибору. Також однією закваски вам буде достатньо, щоб приготувати різні види виробів.

Інгредієнти для приготування закваски для хліба «Вічна»:

  1. Борошно вищого сорту (будь-яка) — 300 грам
  2. Вода чиста відфільтрована – 300 грам

Інвентар:

  1. Дрібне сито
  2. Глибока миска
  3. Столові прилади
  4. Кухонний рушник
  5. Банку
  6. Щільний поліетиленовий пакет
  7. Холодильник

Приготування закваски для хліба «Вічна».

Крок 1: Готуємо закваску з борошна і води.

змішуємо інгредієнти

У перший день просіяти в глибоку миску 100 грам пшеничного борошна або будь-який інший, додайте 100 грам чистого відфільтрованої води і гарненько розмішайте. В кінцевому результаті у вас повинна вийти маса пастоподібної консистенції, зовні схожа на густу сметану або навіть вершки. Зверху накрийте миску вологим кухонним рушником і поставте в тепле затишне місце, де немає ніяких протягів. В такому стані стартер повинен блукати приблизно 1 добу. Спочатку борошно буде просідати під водою і нехай вас це не лякає. Просто періодично помішуйте його, 3-4 рази на добу буде цілком достатньо. По закінченню цього часу на стартері повинні з'явитися маленькі рідкісні бульбашки.


Крок 2: На другу добу додаємо борошно і воду.

закваска для хліба вічна

На другий день наше закваску необхідно як би підгодувати. Для цього знову просіяти через дрібне сито прямо в миску 100 грам борошна і долийте стільки ж води. Розмішуємо і знову досягаємо консистенції маси густої сметани. Також накриваємо миску вологим рушником і ставимо в тепле місце без протягів.

По закінченні цього часу очікуємо на заквасці бульбашки, їх вже повинно бути трохи більше. Помішувати закваску необхідно не менше 4 разів за другу добу.


Крок 3: Доводимо закваску до готовності.

закваска вічна

На третю добу, як правило, питань виникнути не повинно. Маса повинна добре пузиритися і підніматися, а на поверхні закваски повинна утворитися пінна шапочка. Додайте до заквасці воду і борошно в тій же пропорції, гарненько перемішайте, накрийте рушником і поставте у тепле місце ще на добу. Не забувайте періодично помішувати її.
Коли пінна маса буде готова, знову підгодуйте її і залиште на расслойку на четверту добу. Закваска за цей час повинна збільшитися в розмірі приблизно в 2 рази, це буде пік її форми. Дуже важливо не упустити цей момент, бо вона саме тоді дуже сильна.
Після цього закваску можна розділити на 2 половини, одну частину додати в тісто для випікання хліба, а ось другу помістити в чисту баночку, зверху щільно обернути поліетиленом, в ньому зробити дірочки, щоб наша закваска не задихнулася і помістити в холодильник. Перед тим, як зберетеся випікати хліб, вийміть її знову підгодуйте по описаній вище технології і вона готова.


Крок 4: Подаємо закваску для хліба «Вічна».

виріб із закваски вічної

Для випікання одного хлібці знадобиться приблизно 6 столових ложок закваски. Ефект від застосування такої закваски вас не просто здивує, а істинно порадує і полакомит всю сім'ю і гостей, хлібець виходить просто казковий на смак.

Приємного Вам апетиту!


Поради:

— Існує один старовинний спосіб як прискорити реакцію. Якщо довго немає бульбашок, то додайте в масу щіпку цукру.

— Закваска не дарма носить назву «Вічна». Її можна зберігати в холодильнику дуже довгий час. Але перед тим, як почати її використовувати, її необхідно «підгодувати». Для цього її необхідно дістати з холодильника, додати трохи борошна і води (3 ложки кожного інгредієнта) і трохи потримати в теплі. Як тільки ви побачите реакцію, можна приступати до подальшого приготування.