Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Фрукти і овочі: скільки є в день, щоб бути здоровим

Фрукти і овочі: скільки є в день, щоб бути здоровим

Фрукти і овочі обов'язково повинні бути в раціоні кожної здорової людини на щоденній основі.

Як часто ми чуємо цю фразу! Але, на жаль, мало хто знає, яку кількість свіжих плодів оптимально для нашого організму і підтримання його здоров'я на високому рівні. Ця інформація так і залишається таємною і не транслюється в газетах, журналах і блогах.

Cookery вирішив розібратися, скільки ж овочів і фруктів, слід з'їдати в день, щоб імунітет був міцним.

Корисні властивості овочів і фруктів

Фрукти і овочі славляться своїм корисним складом, але часто їх не вистачає в нашому раціоні. Незважаючи на те, що з екранів телевізорів та зі сторінок журналів активно пропагують їх позитивний вплив на здоров'я людини, складно привчити себе з'їдати більше пари плодів в день. Можливо, розуміння їх корисних властивостей змінить ситуацію на краще.

Свіжі фрукти і овочі стають для організму цінним джерелом вітамінів, мінералів, амінокислот, клітковини, ефірних масел, білків, цукрів та інших корисних речовин. Свіжі плоди позитивно впливають на роботу травної системи, зміцнюють імунітет, нормалізують нервову систему, позитивно впливають на здоров'я серця, судин, печінки і нирок.

Завдяки фруктам і овочам, раціон людини стає збалансованим і повноцінним. Але до цих пір не до кінця ясно, яке кількість свіжих плодів повинно бути в раціоні людини на щоденній основі.

Добова норма овочів і фруктів

Довгий час не існувало єдиної точки зору на це питання. Різні організації, які займаються вивченням харчування людини, проводили різні дослідження і намагалися робити ґрунтовні висновки. При цьому цифри розрізнялися: за різними даними, людині щодня потрібно від 2 до 10 свіжих плодів.

Недавні дослідження міжнародної групи вчених встановили, що для підтримання здоров'я на високому рівні людині достатньо вживати в день 3-4 порції фруктів, овочів або бобових, тобто приблизно 300 грамів.

Вчені вивчили фокус-групу, що складається з 135 тисяч добровольців. За ними спостерігали протягом 7 років. Кількість з'їдених ними фруктів, овочів і бобових порівнювали з рівнем смертності. При дослідженні вчені враховували різні чинники: стать, вік, початковий стан здоров'я, фізичну активність, рівень споживання м'яса та зернових.

Результати приємно здивували вчених: серед людей, які щодня з'їдали 3-4 порції свіжих овочів, фруктів або бобових, рівень смертності був нижче на 22%, ніж серед тих, хто з'їдав максимум одну порцію. При цьому дослідники встановили, що "зловживання" свіжими плодами не є гарантією більшої користі, тобто 3-4 порції і 4-8 порцій принесуть однакову користь організму.

Висновок

Таким чином, якщо ви хочете завжди бути здоровим, бадьорим і енергійним людиною, обов'язково включіть в свій раціон свіжі плоди. Фрукти і овочі насичують організм вітамінами, мінералами і цінного клітковиною, яка сприятливо впливає на обмінні процеси, роботу шлунка і кишечника, а також заряджає гарним настроєм на весь день. Віддавайте перевагу свіжі плоди обробленим: звареним або приготованим у вигляді соків або смузі. Тільки в них міститься максимум цінних і важливих для вашого здоров'я речовин.

Джерело фото для тизера: Biologia Net