Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Як врятувати продукти від харчової молі: 6 порад

Як врятувати продукти від харчової молі: 6 порад

Що робити, якщо вдома завелася харчова моль? Ні в якому разі не панікувати! Метушня не допоможе позбутися шкідника і захистити свої запаси. А час дійсно відіграє важливу роль, так як харчова моль ненажерлива і стрімка.

На практиці уберегти своє житло від харчової молі не так вже й складно. По-перше, завжди пам'ятайте про загрозу (є хтось, кому дуже потрібні ваші запаси провізії) і приймайте превентивні заходи. А, по-друге, виявивши проблему, відразу ж приступайте до її вирішення і виводите "ворогів".

Розповідаємо, як захистити свої продукти від небезпечного шкідника. Ці поради не залишать харчової молі ні найменшого шансу!

Ворога потрібно знати в обличчя

Харчова моль є невід'ємним учасником природних процесів. З нею наші предки зустрічалися з давніх часів, але якщо раніше моль харчувалася в основному травою і рослинами, то з ускладненням устрою нашого життя без всяких сумнівів і докорів сумління перейшла на продукти харчування людини.

Як виглядає харчова моль? Під цією назвою "ховаються" метелики-вогнівки середніх розмірів. Є кілька видів харчової молі, але на ділі це не має великого значення, так як вони працюють по одній схемі, і будь-який домовласник мріє якнайшвидше від них позбутися. Вогнівки проживають повний життєвий цикл стандартної метелики: від личинки до гусениці і метелики. Харчуються ці комахи горіхами, крупами, хлібом, печивом, сухарями, какао. По суті, вони дуже невибагливі і без розбору їдять все.

Отримати харчову моль можна з продуктами з супермаркетів або складів. Це комаха досить поганий літун, так що випадково "залетіти" до вас у квартиру харчова моль навряд чи зможе. Розмножується харчова моль досить швидко, так що, оселившись у вас на кухні, вона залишить з десяток нащадків. Продукти харчування та здоров'я всіх членів родини з таким сусідством знаходяться під загрозою.

Купуйте якісні продукти

Великий ризик того, що харчова моль приїде у вашу квартиру із супермаркету. Щоб це запобігти, намагайтеся купувати виключно якісні продукти.

По-перше, не купуйте товари з простроченим терміном придатності. У такому продукті харчова моль міститься з великою часткою ймовірності. По-друге, не вибирайте для свого раціону дешеві продукти. У них також може міститися харчова моль, так як умови зберігання низького товару найчастіше далекі від ідеальних.

Проводите ревізію своїх запасів

Регулярно влаштовуйте прибирання на кухні та проводите ревізію своїх запасів. У прострочених продуктах харчова моль розташується і буде розмножуватися набагато охочіше. Без сумнівів викидайте будь-які продукти, термін придатності яких вже закінчився. Не дайте молі шансів захопити вашу територію. Тільки з'явившись на кухні, моль почне енергійно розмножуватися і завойовувати простір.

Усуньте джерело проблеми

Якщо харчова моль все-таки пробралася у вашу квартиру, то варто тут же прийняти екстрені заходи по знищенню загарбника. Зробити це не завжди просто. Виведення харчової молі має бути комплексним. Почати варто з виявлення джерела і його ліквідації.

Щоб зрозуміти, де знаходиться джерело проблеми, необхідно ретельно перебрати свої запаси. Особливу увагу варто звернути на крупи, горіхи і сухофрукти, борошно, корми для тварин, какао, макарони та інші сипучі продукти.

Якщо ви виявите в продукті грудочки в павутині, то ви знайшли харчову моль. Можна спробувати зберегти продукт і перебрати його, видаливши личинки, а потім помістити в духовку під гарячу температуру. Але ми радимо вчинити радикально: відправити продукт цілком в сміттєву корзину, а її — на вулицю.

Обробляйте місця зберігання

Обробляти місця зберігання слід регулярно. Особливо це важливо, якщо ви вже знайшли у ящиках заражені продукти і успішно їх ліквідували. Стежити за чистотою просто: протріть всі поверхні мильною водою і ретельно висушіть. Останній пункт важливий, так як харчова моль любить вологе середовище і активніше в ній розмножується. Стики і шви змастіть розчином оцту, а по кутах шафки або ящика розкладіть трави, аромат яких відлякує харчову моль. До них відносяться, наприклад, розмарин, лаванда, полин.

Зберігайте продукти правильно

Правильне зберігання продуктів — це половина успіху. Якщо ви будете дотримуватися всіх запобіжних заходів, то харчова міль не з'явиться на вашій кухні. Радимо перекладати крупи та інші ласі шматочки для харчової молі з магазинної упаковки в герметичні контейнери. Попередньо їх слід промити в содовому розчині і гарненько висушити. Пам'ятайте: міль не любить вологу.

Будьте пильні

Харчова міль може з'явитися на вашій кухні зовсім раптово. Від цього не застрахований ніхто. Не варто панікувати. Постарайтеся оперативно знищити джерело проблеми, проведіть гігієнічні заходи і надалі зберігайте продукти гранично акуратно.

Не втрачайте пильність і дотримуйтесь заходів обережності, і харчова моль вас не потурбує!

Джерело фото для тизера: Kitchn