Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Геть стереотипи: 4 міфу про мікрохвильової печі, в які не треба вірити

Геть стереотипи: 4 міфу про мікрохвильової печі, в які не треба вірити

Мікрохвильова піч числиться в ряду наших кухонних помічників вже давно. З її допомогою можна з легкістю розігріти їжу або приготувати примітивні страви. Мікрохвильова піч стала незамінним гаджетом для сучасних господинь, і уявити без неї кухонну життя зараз вже неможливо.

Правда, як і будь-яка нова річ, мікрохвильова піч традиційно стає предметом обговорень і суперечок, які тягнуться ось уже багато років. Стереотипи навколо використання цього предмета побутової техніки існують самі різні: шкідливі хвилі, ризик виникнення онкологічних захворювань та багато інших.

Ми вирішили раз і назавжди розвіяти 4 поширених міфу про мікрохвильовій печі. Геть стереотипи!

Мікрохвильова піч знижує кількість корисних речовин в їжі

Одне з найголовніших побоювання супротивників мікрохвильовій печі — це боязнь того, що мікрохвильова піч знищує всі корисні та поживні речовини, які містяться в їжі.

Як же ситуація виглядає насправді? У процесі будь термообробки змінюються фізичні властивості, хімічний склад і харчова цінність продуктів. Мікрохвильова піч не є винятком, але всі побоювання з приводу її не обґрунтовані.

Якщо знайти оптимальне співвідношення між часом приготування їжі і температурою, то поживні і корисні речовини не просто не пропадуть, але і краще збережуться. Головне — не переборщити.

Було проведено дослідження, в ході якого вчені порівнювали особливості приготування їжі на сковороді, в каструлі і в мікрохвильовці. Результати здивували всіх: їжа, підігріта в мікрохвильовці, зберегла у своєму складі більше поживних і корисних для кишечника речовин, ніж відварені продукти.

Мікрохвильова піч провокує онкологію

досі тривають запеклі суперечки між прихильниками і супротивниками мікрохвильовій печі про те, викликає такий спосіб теплової обробки їжі онкологію.

На сьогоднішній день найбільш вивченими є канцерогенами гетероциклічні ароматичні аміни (НСА). Ці речовини утворюються в білковій їжі під дією високих температур.

За деякими даними, курці, приготована в мікрохвильовій печі набагато більше канцерогенів НСА, ніж у запеченої або відвареної. З рибою та яловичиною справи йдуть протилежним чином. У будь-якому випадку вплив мікрохвильової печі на виникнення та розвиток раку не доведено.

При цьому НСА зовсім не утворюються вже приготовленої їжі, яку ви просто розігріваєте в мікрохвильовці, тому переживати не варто.

не можна розігрівати В мікрохвильовій печі пластик

Вважається, що під дією високих температур пластикова посуд виділяє канцерогени, які потрапляють в їжу і можуть знову стати причиною виникнення раку. Саме тому в такому посуді не рекомендується розігрівати їжу.

Це дійсно правда, але лише частково. Сучасну пластиковий посуд виготовляють у відповідності з підвищеними вимогами безпеки. Вона витримує високі температури і призначена спеціально для теплової обробки в мікрохвильовці. Шукайте спеціальну позначку на пластикових контейнерах. Якщо не знайдете її, то розігрівайте їжу в скляному або керамічному посуді.

Мікрохвильовку вбиває шкідливі бактерії

Мікрохвильова піч — це не ультрафіолетова лампа. Так, теплова обробка допомагає вбити деякі бактерії, але дива від мікрохвильової печі чекати не варто.

При нагріванні в мікрохвильовій печі тепло розподіляється нерівномірно. Це підвищує ризик того, що не всі бактерії вдасться ліквідувати в результаті теплової обробки. Радимо обов'язково помішувати їжу в процесі приготування і перевертати її. Це допоможе знизити ризик харчових отруєнь.