Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Психологія стрункості: хитрощі, які допоможуть схуднути

Психологія стрункості: хитрощі, які допоможуть схуднути

Зайва вага завжди пов'язаний з рядом психологічних проблем, які, можливо, не всі помічають або просто не хочуть собі в цьому зізнаватися. Крім очевидного соромлячись свого тіла, більшість повних людей відчуває почуття провини, прив'язує своє емоційний стан до їжі і допускає безліч помилок, що заважають позбутися від зайвих кілограмів.

Прислухайтеся до себе

Нашому організму необхідно не так багато їжі, як нам здається. Однак ми звикаємо є з певних тарілок і щодня кладемо собі однакові на вигляд порції. Але ж 100 грамів картоплі і така ж кількість буряків мають абсолютно різну енергетичну цінність.

Звідси випливає простий висновок: прислухайтеся до свого організму. Візьміть тарілку поменше і покладіть в неї побільше низькокалорійної їжі, щоб обдурити мозок. Жуйте повільно, насолоджуючись смаком, і ніколи не доїдайте те, що залишилося, якщо вже наситилися.

Є або не є

Якщо виникають сумніви, чи дійсно ви хочете їсти чи ні, то спочатку випийте склянку води і почекайте 10-15 хвилин. Ми дуже часто плутаємо голод з спрагою, і такий простий порада допоможе вам уникнути переїдання. Він також відмінно спрацює в ситуації, коли немає можливості перекусити, а є дійсно хочеться. Тільки в цьому випадку краще випити склянку теплої води замість того, щоб з'їсти пакет чіпсів.

Емоційний голод

Інша психологічна помилка, яку ми допускаємо, пов'язана з емоційним голодом. Можливо, ви помічали, що в компанії колег та друзів, які постійно щось жують, вам теж хочеться перекусити, навіть якщо ви недавно поїли. Тут мова йде якраз про емоційний голод.

Пам'ятаєте, що їжа — це джерело енергії і необхідних тілу елементів, а не розвага або традиція. Складіть собі заздалегідь графік харчування і чітко йому виконуйте, щоб за звичкою не з'їсти зайве печиво тільки тому, що рівно опівдні у вас чаювання з колегами.

Розберіться у своїх почуттях

Реальність така, що для багатьох з нас їжа стала своєрідним індикатором або, навпаки, замінником почуттів. Саме тому, перш ніж з'їсти шоколадку або чергову булочку, задумайтеся, чи дійсно ви голодні або просто намагаєтеся порадувати себе, похвалити або трохи розслабитися і зняти стрес.

Ніколи не їжте, якщо сильно нервуєте або порушені. Перш ніж вирушати на обід після напруженого робочого наради, прогуляйтеся спочатку 5-10 хвилин, випийте склянку води, а вже потім обідайте. Перед вечерею краще всього спочатку прийняти душ, щоб трохи розслабитися, і лише потім їсти. Такий нехитрий прийом допоможе вам з'їсти менше і отримати задоволення від їжі.

Не зациклюйтеся на схудненні

Від того, що ви будете зважуватися по 5 раз в день, ви не станете стрункішими, а ось додатковий стрес вам гарантований. Заведіть щоденник харчування і заздалегідь записуйте в нього ваше меню на найближчі кілька днів, а для контролю ваги досить зважуватися раз в тиждень.

Крім цього, всі люди, які прагнуть схуднути, відкладають життя «на потім». Такий вид зациклення на результаті не тільки заважає, але і посилює почуття провини, якщо щось не виходить. Краще максимально урізноманітніть своє життя, щоб менше думати про їжу і більше рухатися.