Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Сім фруктів, чистити які набагато легше, ніж ви думали

Сім фруктів, чистити які набагато легше, ніж ви думали

Хоча шкірка деяких фруктів містить в собі набагато більше корисних речовин, ніж їх м'якоть, найчастіше ми все одно намагаємося позбутися неї, а цей процес буває довгим і досить болючим.

Добре з яблуками і грушами: озброївшись спеціальним ножем, можна гори звернути. Але що робити, якщо процес чищення і розрізання плода вимагає винахідливості і спритності рук?

Ківі

Цей волохатий фрукт — чемпіон за змістом вітаміну С і справжній подарунок навіть для самих ледачих: не треба чистити, ні різати. Моєму ківі, розрізаємо навпіл, озброюємося ложкою і насолоджуємося смачними вітамінами. До речі, такий же спосіб підійде для авокадо.

Ананас

Ананас — це катастрофа. Іноді до нього просто не хочеться підходити — настільки довго і болісно потрібно добиратися до його соковитій м'якоті. Найшвидший спосіб розправитися з ананасом такий: зрізаємо його хвостик, ставимо вертикально на обробну дошку і гострим ножем знімаємо шкірку. Потім прибираємо "вічка" — вони завжди оточують плід по спіралях зверху вниз. Найскладніша частина позаду.

Інше залежить від того, як ви хочете подати фрукт: якщо вам потрібні кубики для салату, достатньо буде, не перевертаючи ананас, відокремити корисну м'якоть від серцевини, а після нарізати так, як душі завгодно. Якщо кільцями, то кладемо ананас вертикально і ріжемо, після чого видаляємо з усіх кружечків серцевину.

Лимон

"шкідливий" цитрус: від апельсинів або грейпфрутів шкірка відділяється набагато швидше і легше, а от лимон, якщо вам раптом знадобилася виключно його м'якоть, може доставити багато клопоту. Найбільш ефективне рішення — спеціальний ніж для цитрусових. Зробіть надрізи уздовж плоду зверху вниз, не зачіпаючи м'якоті, а потім відокремлюйте шкірку, подцепляя її ножем і знімаючи, як пелюстки — помилуйтеся часточками лимона і використовуйте їх так, як ви задумали.

Банан

Неймовірно, але навіть такий простий в обігу фрукт, а банан, можна чистити ще простіше. Ми звикли відокремлювати шкірку від м'якоті починаючи з довгого, верхнього кінця. Ось, як чистять банани мавпи: потрібно здавити кінчик фрукта, як показано на картинці, поки шкірка не лусне, а після цього знімати шкірку. До речі, при такому способі вам не потрібно буде знімати відокремилися від банана тонкі волокна: їх просто не буде.

Гранат

Як багато часу йшло у нас раніше на те, щоб почистити гранат, не забризкати все навколо соком і не пошкодити зернятка! Ми ділимося з вами самим простим способом, як розправитися з гранатом буквально за хвилину: зрізаємо "квітка граната" і відокремлюємо цю верхівку. Дивимося на гранат в розрізі, знаходимо білі плівки, що розділяють зерна, неглибоко надрізаємо гранат зверху вниз по цим білим розділовим плівок і розламуємо плід за цими розрізами, але не до кінця, а просто відокремлюючи сегменти фрукта один від одного.

Перевертаємо гранат, ставимо його в глибоку миску і стукаємо по його шкірці як слід. Зерна падають в миску, бризки не летять, руки залишаються чистими.

Апельсин або твердий мандарин

Неспішний і затягує процес чищення наших улюблених сезонних фруктів вже перетворився на свого роду ритуал, але якщо вам набридли традиційні методи або жовті липкі пальці як результат процесу зняття ароматний помаранчевої шкірки, спробуйте наступне: зріжте обидві верхівки плоду, надріжте шкірку і розкрийте фрукт з цього надрізу. Вийде довга мандаринова гармошка з часточок, які дуже зручно буде їсти окремо.

Манго

На жаль, доведеться змиритися з тим, що при будь-якому способі почистити манго ви забрудните хоч що-небудь його солодким соком. Але манго — фрукт настільки смачний, що подібні вольності йому можна пробачити. Існує безліч порад, як же все-таки варто чистити манго. Можна просто грубо зрізати з нього шкірку, захоплюючи його дорогоцінну смачну м'якоть. Якщо плід не дуже стиглий, розумно зняти шкірку гострим ножем або навіть картоплечисткою, розрізати навпіл, відокремити кісточки — все.

А найпопулярніший спосіб почистити манго наступний: не стискаючи м'якоті, розрізаємо плід вздовж, торкаючись ножем кісточки. Ложкою відокремлюємо манго від кісточки: спочатку одну половинку, потім — іншу. М'якоть на обох половинках перетворюємо в решітку, обережно проводячи ножем лінії вздовж і впоперек, а потім вивертаємо ці половинки навиворіт. Отримані квадратики можна відокремити ножем, а можна відривати один шматочок за іншим.