Cookery.com.ua - сайт кулінарних рецептів підкаже, що приготувати!
Кулінарні рецепти » Цікаві та корисні статті і кулінарні поради » Які види оливкової олії бувають, і чим вони відрізняються

Які види оливкової олії бувають, і чим вони відрізняються

Коли-то оливкову олію використовували в кулінарії тільки середземноморські народи, які заправляли ним апетитні салати і смачні страви з морепродуктів. Сьогодні цей продукт — помічник у формуванні здорового і правильного раціону буквально у всіх країнах.

Така абсолютна любов до оливковій олії цілком з'ясовна. Воно містить у своєму складі важливі вітаміни і мінерали, корисні антиоксиданти і поліненасичені жирні кислоти омега-3. Якщо додавати оливкову олію в їжу постійно, то можна помітно поліпшити стан шкіри і волосся, зміцнити імунітет і здоров'я. Якщо ви уважно ставитеся до продуктів, які мігрують у вашу продуктовий кошик, то ви напевно встигли помітити, що оливкова олія буває різним. Яке ж підходить саме вам?

Cookery з'ясував, які види оливкової олії сьогодні представлені на прилавках магазинів і чим вони відрізняються один від одного. Вибирайте для себе і своєї сім'ї тільки найкраще оливкова олія!

1. Extra Virgin

Саме завдяки категорії оливкова олія Extra Virgin стали називати "рідким золотом". Це продукт найвищої якості, який володіє високою поживною цінністю і коштує дорожче, ніж інші види оливкової олії. До речі, висока ціна – це не примха виробника, а результат складного і досить витратного за всіма параметрами процесу. Так, з 1 кілограма добірних оливок вийде лише 250 мілілітрів оливкової олії.

Як же все-таки виробляють еталон якості? Оливкова олія Extra Virgin – це олія першого віджиму. Така технологія виготовлення дозволяє зберегти абсолютно всі корисні і поживні речовини, що містяться в свіжих оливках. Масло виходить механічним способом: очищені і подрібнені оливки поміщають під прес і віджимають з них масло. Не використовуються ніякі хімічні і біохімічні добавки.

Оливкова олія Extra Virgin ідеально підходить для заправки холодних страв: свіжих овочевих салатів, соусів і маринадів, сендвічів та брускет, а також страв з риби і морепродуктів. На смак таке масло трохи гірчить. Його категорично не можна піддавати термічній обробці, так як під впливом високих температур чудодійні властивості цього продукту випаровуються.

2. Очищена оливкова олія

Очищена оливкова олія також відомо як pure чи refined. Це масло першого віджиму, яке після пресування піддається процесу очищення (рафінування). Потім його змішують з оливковою олією категорії Extra Virgin, не піддана рафінації. Пропорції виробник вибирає сам, виходячи з якісних характеристик і особливостей того й іншого масла. Часто очищена оливкова олія містить в своєму складі близько 85-90% рафінованої олії та 10-15% олії категорії Extra Virgin.

За своїми смаковими якостями воно трохи поступається оливковому маслу категорії Extra Virgin, але як і раніше містить у своєму складі достатньо вітамінів і мінералів. В Європі таке масло є одним з найпопулярніших. Це пов'язано з тим, що за ціною воно доступніше, ніж олія Extra Virgin, і універсально у використанні. Його м'який і збалансований смак не так яскраво виражений і ідеально поєднується з будь-якими продуктами харчування.

Очищена оливкова олія може використовуватися як для заправки салатів, так і для смаження. Втім, якщо ви хочете отримати з продукту максимум користі для свого здоров'я, то радимо не економити і мати вдома кілька видів масел, адже варіанти їх застосування розрізняються.

3. Жмыховое

Жмыховое масло (Pomace) — це оливкова олія другого віджиму. Його отримують в процесі другого пресування (віджиму) оливкових плодів, які залишилися від виробництва більш якісних видів оливкової олії, таких як Extra Virgin, з використанням хімічних розчинників і під впливом високих температур. У кінцевий продукт додають 10-20% оливкової олії Extra Virgin, щоб стабілізувати смак і знизити кислотність продукту. Звичайно, після такої обробки в олії зберігається не так вже й багато корисних речовин, якщо порівнювати його з іншими видами.